Wkrótce nowe kamery będą obserwować Gryfice

26 kamer, zainstalowanych w różnych częściach miasta, obserwuje przez całą dobę gryfickie ulice. Wkrótce ta liczba zwiększy się o kolejnych 16. Sprawdź, gdzie pojawią się nowe kamery.

O potrzebie poszerzenia monitoringu miejskiego w Gryficach mówiło się już od dawna. Teraz nadszedł czas na realizację planów. To oznacza, że już wkrótce w mieście pojawią się nowe kamery, które mają jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i chronić przed wandalizmem.
W przeciągu dwóch miesięcy, łącznie 16 kamer pojawi się w ośmiu punktach miasta. Trzy urządzenia zainstalowane zostaną na budynku Urzędu Miejskiego, jedna na osiedlu Słonecznym, po dwie na ulicy Piłsudskiego i Placu Zwycięstwa. Na ulicy ks. St. Ruta 15 pojawi się jedna nowa kamera, podobnie jak na ulicy Niepodległości 1. Po trzy kamery zainstalowane zostaną przy Gimnazjum nr 1 i na osiedlu XXX-lecia przy ulicy Akacjowej.

- Punkty, w których zostaną zamontowane nowe kamery zostały wcześniej wytypowane w oparciu o mapę rozbudowy monitoringu opracowaną wspólnie z policją. Sama rozbudowa jest bardzo istotna i potrzebna. Przede wszystkim ma poprawić sprawność służb w wykryciu ewentualnych sprawców na przykład zniszczeń – informuje redakcję SuperPortalu24 Mariusz Kmiecik komendant Straży Miejskiej w Gryficach.

Montaż kamer ma zostać ukończony na przełomie czerwca i lipca. Od tego czasu, w mieście funkcjonować będą już 42 kamery. W kolejnych latach planowane jest uruchomienie dodatkowych punktów kamerowych na terenie całego miasta. Całkowity koszt inwestycji to blisko 100 tys. złotych.

ZOBACZ TAKŻE: "PSYCHOPATA Z GRYFIC" JESZCZE BLIŻEJ – NOWE NAGRANIE!

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia