Wybieracie się na lotnisko? Uważajcie, zmieni się organizacja ruchu!

Nowe, tymczasowe trasy dojazdu do i z lotniska w Goleniowie wiążą się z budową S6. Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu obowiązywać będzie co najmniej przez trzy tygodnie.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na budowanym odcinku drogi S6 Goleniów Nowogard wykonawca w terminie 13-16 listopada planuje wprowadzenie zmiany organizacji ruchu na odcinku o długości 9 km od węzła Goleniów Północ do budowanego przejścia dla zwierząt na wysokości miejscowości Krzywice. Ruch pojazdów zostanie na tym odcinku przerzucony na gotowe fragmenty jezdni prawej (km22+00 - km27+400) i jezdni lewej (km27+400 – km31+000) drogi S6. Zmiany te pozwolą wykonać kolejne brakujące elementy nowego układu drogowego. Prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz ograniczone zaufanie do nawigacji samochodowych i przestrzegamy przed jazdą „na pamięć”.

- Zmiany te będą skutkowały przede wszystkim innymi trasami dojazdu do lotniska w Goleniowie. Największe zmiany czekają kierowców jadących na lotnisko od strony Szczecina – będzie trzeba na węźle Goleniów Zachód (Święta) zjechać do Goleniowa i przez miasto dojechać do lotniska. Nie będzie możliwości dojazdu tak jak dotychczas od strony węzła Goleniów Północ (S3/S6). Dojazd do lotniska od strony Koszalina i wyjazd w stronę Szczecina będzie możliwy przez częściowo czynny węzeł Goleniów Lotnisko. Natomiast wyjazd w kierunku Koszalina będzie możliwy tak jak dotychczas, z tym że fragment DK6 za Glewicami będzie jednokierunkowy ze znakiem „Stop” przed włączeniem się w jezdnię prawą S6 – przekazuje GDDKiA oddział w Szczecinie.

Trasy objazdów będą oznakowane, jeszcze raz prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie i związane z nim nowe zasady ruchu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przynajmniej przez 3 tygodnie od jej wprowadzenia.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia