Wyszli na ulice, by wyrazić sprzeciw wobec przemocy!

„Stop przemocy”, „Przemoc rujnuje, miłość buduje” - z takimi hasłami przeszli dziś ulicami miasta najmłodsi mieszkańcy Gryfic. Happening odbył się ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci.

Dzieci i młodzieży z gryfickich szkół wyszły dziś na ulice Gryfic w ramach obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Na czele pochodu, który przeszedł spod Wysokiej Bramy na Plac Zwycięstwa, maszerowała gryficka orkiestra Red Swing Low. W tegorocznej akcji udział wzięli nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Gryfice.

W Gryficach obchody, których organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i gmina Gryfice, odbyły się po raz trzeci. W kampanii uczestniczyła także gryficka policja i strażnicy miejscy. Celem akcji było podniesienie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki różnych form przemocy wobec dzieci. Krzywdzenie najmłodszych to wciąż bardzo poważny problem na całym świecie.
W Polsce od 2010 roku wprowadzony jest całkowity zakaz bicia dzieci. Mimo to wielu rodziców wciąż uważa, że klaps nie jest przemocą. Rodzice nadal uznają bicie za skuteczną metodę wychowawczą. 

Na Placu Zwycięstwa młodzi przedstawiciele gryfickich szkół przypomnieli o prawach dziecka. Najmłodsi otrzymali przypinki z napisem „Stop przemocy”, które wręczyli organizatorzy happeningu.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia