Wywalczyli awans! Wicher Brojce w Szczecińskiej Klasie Okręgowej

I stało się! Piłkarze brojeckiego Wichra w meczu Klasy Okręgowej Północnej pokonali na własnym boisku drużynę Ehrle Dobra Szczecińska 5:1 i na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie drugą pozycję w tabeli premiowaną awansem. Gratulacje!

Od początku sobotniego spotkania z zajmującym jedenaste miejsce zespołem Ehrle Dobra Szczecińska piłkarze Wichra dyktowali warunki stosując wysoki pressing, co w pierwszym kwadransie dało aż sześć rzutów różnych, lecz dobra postawa bramkarza gości uchroniła ich przed utratą bramki. W 18 minucie doskonałe prostopadłe podanie Jacka Chołysa wykorzystał Przemysław Szustek i otworzył wynik. Druga bramka dla miejscowych padła po uderzeniu futbolówki głową przez Marcina Kocura po centrze z rzutu różnego. Kolejny gol był zwieńczeniem szybkiej kontry, którą celnym strzałem zakończył Maksym Luneko. Jeszcze przed przerwą czwartego gola zdobył Marcin Kocur, który pięknym uderzeniem z woleja umieścił piłkę w siatce. Druga połowa to już wolniejsze tempo gry aczkolwiek obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe. Po jednej z akcji po raz piąty golkiper gości wyjął piłkę z bramki po uderzeniu Szymona Makarewicza. Wynik meczu ustalił zawodnik gości strzelając bramkę głową po rzucie rożnym. Gdy zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego zapanowała wielka radość wśród zawodników oraz kibiców gospodarzy. Był szampan, konfetti oraz fajerwerki, dodatkowo każdy z zawodników założył pamiątkowa koszulkę oraz otrzymał medal. Następnie rozpoczęło się świętowanie sukcesu przy wspólnym grillu.

Podsumowanie 27 kolejki spotkań klas okręgowych oraz weekendowych zmagań w klasach A i B w poniedziałek.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!