Zaczepia dzieci pod szkołą. Policja uspokaja i prosi o zachowanie czujności

Gryficka policja potwierdza informacje, odnoście mężczyzny, który na cukierki chciał zwabić dzieci do samochodu. Zarazem też uspokaja i apeluje o zachowanie czujności oraz zgłaszanie podobnych spraw na policję.

- Gryficka policja miała informacje o sytuacjach, gdzie nieustalony na obecną chwilę mężczyzna proponował podwiezienie dzieci samochodem. Do niczego poważnego nie doszło. Policja nie odnotowała też ani wcześniej, ani już po tych podobnych zdarzeń. Nie można też potwierdzić informacji o szajce, która miałaby próbować zwabić dzieci – informuje reporterkę SuperPortalu24 podkom. Zbigniew Frąckiewicz z KPP w Gryficach.

Sprawa dotyczy mężczyzny, który w ubiegłym tygodniu dwukrotnie próbował zwabić do samochodu uczniów jednej ze szkół podstawowych w Trzebiatowie. Najpierw w okolicach placówki zaczepił trzy dziewczynki. Zaproponował im odwiezienie do domu i cukierki. Kolejnego dnia, tuż obok stacji paliw podobną ofertę złożył chłopcu. Na szczęście wszystkie dzieci zachowały czujność i nie dały się zwabić do czarnego samochodu, bo takim podróżował mężczyzna.

- Wszystkie osoby, które mają informacje o podobnych zdarzeniach czy sytuacjach proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policją – przekazuje naszej redakcji oficer prasowy KPP w Gryficach.
W tej sprawie policja prosi też o zachowanie czujności.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia