Zakaz handlu w niedzielę. Dziś ostatni dzień na zakupy

Najbliższa niedziela, 11 marca będzie pierwszą po wejściu w życie ustawy wolną od handlu. Zakaz będzie dotyczył najbardziej popularnych dyskontów i marketów. Będą jednak miejsca, w których zakupy będzie można zrobić.

Wprowadzenie ustawy o zakazie handlu w niedzielę ma wielu zwolenników i przeciwników. Jednak, większość z nas przyzwyczaiła się do swobodnych zakupów w ten dzień, a ograniczenie handlu wprowadziło niemały chaos właśnie wśród kupujących. Wielu zastanawia się, gdzie w razie potrzeby zrobi zakupy.

Zgodnie z nowymi przepisami od marca 2018 roku niedzielne zakupy możemy zrobić tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele, dyskonty i supermarkety będą nieczynne. Ustawa określa jednak wyjątki, które umożliwiają handel.

Zakupy będzie można zrobić m.in. w sklepach, w których sprzedaje sam właściciel, stacjach benzynowych, kwiaciarniach, aptekach, piekarniach, cukierniach czy lodziarniach. Także w lokalach gastronomicznych, sklepach z pamiątkami i dewocjonaliami, kioskach, placówkach pocztowych, sklepach w obiektach sportowych, czy sklepach internetowych.

Przestrzeganie nowych przepisów sprawdzać będą pracownicy PIP, którzy już jutro będą pracować we wszystkich powiatach. Osoba, która złamie zakaz, musi liczyć się z karą od 1 tys. do 2 tys. złotych, jaką nałoży na nią inspektor. W skaranych przypadkach może to być nawet 100 000 tys.

CZYTAJ TAKŻE: http://www.superportal24.pl/dni-bez-handlu-w-2018-roku-zobacz-w-ktore-dn...

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia