Zapobiegli próbie samobójczej 26-latka...

Dzięki szybkiej interwencji dyżurnego i patrolu policji z Gryfic nie doszło do tragedii. 26-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego stojąc na wysokim kołku, próbował założyć sobie pętlę na szyję. Mężczyzna trafił do szpitala.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 8 sierpnia br. Na telefon alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach zadzwonił młody mężczyzna, informując, że chce odebrać sobie życie. Mężczyzna nie podał swojego adresu. Wskazał jedynie miejscowość, w której się znajduje. Dyżurny ustalił dokładny adres zgłoszenia. Na miejsce skierowano patrol prewencji z Gryfic.

- Funkcjonariusze w wyniku prowadzonej interwencji, podczas sprawdzania posesji, na której miał znajdować się 26-latek, weszli do pomieszczenia gospodarczego, w którym zobaczyli jak w pośpiechu, młody mężczyzna, stojący na wysokim kołku, próbuje założyć sobie wcześniej przygotowaną pętlę na szyję – informuje podkom. Z. Frąckiewicz z gryfickiej policji. - Sierż. Mieszko Sudoł, pełniący służbę w policji od 3 lat oraz st. post. Przemysław Kunda pełniący służbę od roku, niezwłocznie przystąpili do działania i obezwładniając mężczyznę, który zachowywał się agresywnie i stawiał opór policjantom, uniemożliwili mu popełnienie samobójstwa.

26-latek został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i trafił do szpitala.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia