32-letni Dawid walczy o zdrowie. Możesz mu pomóc

2022-08-19 10:10
Katarzyna Adamiak
2022-08-19 10:10

Dawid Asztęborski to kochający tata 4-miesięcznej Lilki. Miesiąc temu życie pochodzącego z Paprotna, a mieszkającego w Niechorzu 32-latka, było zagrożone. Dziś mężczyzna walczy o powrót do zdrowia. Konieczne są pieniądze na jego rehabilitację.

„20 lipca nie zapowiadał niczego wyjątkowego. Dzień był bardzo gorący. Po całym dniu pracy o godzinie 20:30 wybraliśmy się na spacer nad morze całą rodziną, by odetchnąć od upału. Dawid tulił swojego bobasa, wygłupialiśmy się. W którymś momencie wzięłam dziecko i odeszłam pokazać jej zamek z piasku, Dawid mógł odpocząć. Gdy odeszłam, wbiegł do wody, by się ochłodzić. Nagle stało się coś złego - co dokładnie, tego nigdy się nie dowiemy. Gdy wróciłam po kilku minutach, zastałam rozłożony koc, Dawida nie było. Starsi Państwo nieopodal widzieli, jak wbiegł do wody i nie wypłynął. Rozpoczęła się błyskawiczna akcja ratunkowa. Kolega z pracy Dawida, który był akurat w tamtym momencie na plaży, rzucił się do morza, aby go odnaleźć. Obcy ludzie nie byli obojętni i reanimowali go na moich oczach, gdy stałam z dzieckiem na rękach i dzwoniłam na 112. Dzięki nim przeżył”czytamy w opisie zrzutki.


Początkowo Dawid został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, Miał sepsę i obrzęk mózgu zagrażający bezpośrednio życiu, a lekarze nie dawali mu większych szans. Aktualnie jest dzielny i walczy na OIOM-ie w szpitalu. Mężczyzna sam oddycha, porusza rękami i nogami. Z każdym kolejnym dniem widoczne są widać postępy w powrocie do zdrowia. Aby jednak Dawid mógł wrócić pełni sił, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.

- Koszt miesięcznego turnusu rehabilitacyjnego w klinice to 18 tysięcy zł. Niestety, w chwili obecnej nie stać nas choćby na jeden, a nikt nie wie ilu ich będzie potrzeba. Naszym marzeniem jest otrzymanie miejsca na NFZ w klinice „Budzik”, jednak liczba miejsc jest bardzo ograniczona, a działać trzeba już dziś, gdyż każdy dodatkowy dzień wydłuża czas powrotu Dawida do zdrowia – czytamy.

Osoby, które chciałyby pomóc Dawidowi, mogą wpłacać datki na zrzutce Na rehabilitację dla Dawida, aby mógł do nas wrócić

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!