7 mandatów i jeden wniosek o ukaranie – gryficka policja podsumowała święta

2020-04-14 13:50
Katarzyna Adamiak
2020-04-14 13:50

Gryficcy policjanci w czasie świąt odnotowali 7 interwencji związanych z łamaniem obowiązujących zakazów. Jedna osoba złamała zasady kwarantanny.

Święta Wielkanocne w powiecie gryfickim były bardzo bezpieczne. Jak informuje rzecznik prasowy gryfickiej policji, w okresie od 10 do 13 kwietnia br. w naszym regionie nie odnotowano ani jednej kolizji. Nie doszło też do żadnego wypadku. W sześciu przypadkach policjanci ujawnili przekroczenie przez kierowców dopuszczalnej prędkości. – Wpływ na te dane z pewnością miał zmniejszony ruch pieszy i kołowy związany z obecną sytuacją, a więc z epidemią koronawirusa – przekazuje w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 podkom. Zbigniew Frąckiewicz.

W czasie świąt 7 osób, które w rażący sposób lekceważyły przyjęte zasady związane z obostrzeniami z powodu epidemii koronawirusa, zostało ukaranych mandatami karnymi. W stosunku do jednej osoby, która złamała obowiązek kwarantanny, sporządzono wniosek o ukaranie.

Łącznie od początku wprowadzenia obostrzeń do 13 kwietnia, gryficcy policjanci wystawili 27 mandatów za nieprzestrzeganie obowiązujących zakazów i skierowali 16 wniosków do sądu wobec osób, które nie przestrzegały zasad kwarantanny.

Policjanci cały czas kontrolują m.in. czy jest przestrzegany zakaz grupowania się, a także czy przemieszczanie osób jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami bytowymi, zdrowotnymi, czy też zawodowymi. Jak przekazuje rzecznik prasowy gryfickiej policji, każdy przypadek łamania zakazów rozpatrywany jest indywidualnie. Oprócz pouczeń czy zwrócenia uwagi, funkcjonariusze nakładają mandaty karne.

Funkcjonariusze sprawdzają również, czy osoby w kwarantannie przebywają w miejscach wskazanych od jej odbycia. Gryficcy policjanci zachęcają do korzystania z aplikacji „Kwarantanna domowa”, która ułatwi przejście przez kwarantannę zarówno osobom nią objętym, jak i funkcjonariuszom. W przypadku, gdy aplikacja nie działa poprawnie, należy zadzwonić pod numer tel. 22 165 57 44.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!