Będzie nowy parking w Gryficach

2024-05-10 10:45
Karol Szumny
2024-05-10 10:45

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę parkingu w Gryficach w sąsiedztwie stacji kolejowej.

archiwum SP24

Jak poinformował Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w Gryficach na terenie bezpośrednio sąsiadującym ze stacją kolejową zostanie wybudowany parking. Będzie on posiadał 60 miejsc postojowych, w tym 4 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Przewidziano również dodatkową przestrzeń do parkowania rowerów. Pomiędzy parkingiem a peronami powstanie wygodny ciąg komunikacyjny. Całość zostanie oświetlona latarniami działającymi w energooszczędnej technologii LED.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” o wartości 860 tys. złotych netto, będzie prowadzona w systemie „projektuj i buduj”.

Wykonawcą prac będzie firma EL-IN Sp. z o.o. w Skierniewicach. Zakończenie prac planowane jest do końca marca 2025 r. Po zakończeniu inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekażą parking Gminie Gryfice, która będzie odpowiedzialna za jego zarządzanie i utrzymanie.


fot. Biuro Prasowe PKP

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!