Bezpieczne wakacje tematem spotkań z uczestnikami kolonii

2023-08-08 9:33
Karol Szumny
2023-08-08 9:33

O bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas wakacji, na drodze, w lesie, nad wodą z uczestnikami kolonii w Centrum Rekreacyjno- Sportowym Kalina w Pogorzelicy rozmawiali policjanci z Gryfic i przedstawiciel Sanepidu. Funkcjonariusze przypomnieli o właściwym zachowaniu podczas zabaw na dworze, nad wodą, podczas jazdy na rowerze, a także podczas korzystania z Internetu.

ZDJĘCIE 1 z 2

Policjanci z Gryfic oraz przedstawiciel sanepidu spotkały się z uczestnikami kolonii w Centrum Rekreacyjno- Sportowym Kalina w Pogorzelicy by porozmawiać o bezpiecznych wakacjach i wypoczynku nad wodą, w lesie i na wodzie oraz podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy w czasie korzystania z Internetu.

Przedstawicielka sanepidu przypomniała uczestnikom kolonii o zasadach zdrowego odżywiania, zachowania środków ostrożności w czasie wycieczek po lesie, czy właściwego postępowania w przypadku kontaktu z kleszczem. Policjanci przestrzegali dzieci i młodzież przed samodzielnym wchodzeniem do wody bez nadzoru dorosłych, oddalaniem się bez informowania opiekunów, zachowaniem ostrożności podczas nawiązywania nowych znajomości wakacyjnych.

Ponadto młodzieży zwrócono uwagę na bezpieczne zachowania w Sieci i niesięgania po substancje niewiadomego pochodzenia.

Funkcjonariusze przeprowadzili również prelekcję na temat włamań do domów i przekazali na ręce opiekunom grup uczestniczących w spotkaniu ulotki i broszury informacyjne na temat akcji "Stop Włamaniom do domów".

źródło: KPP Gryfice

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!