Bibliobus ruszył w trasę po gminie Gryfice

2022-08-18 16:33
Karol Szumny
2022-08-18 16:33

18 sierpnia Bibliobus z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach ruszył po miejscowościach gminy. Pierwszym przystankiem było Prusinowo.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach – Facebook

Bibliobusa można było zobaczyć już wczoraj, gdyż to właśnie spotkanie przy gryfickiej bibliotece było inauguracją całej trasy. Z kolei dzisiaj Bibliobus odwiedził Prusinowo.

„Prusinowo to nasz pierwszy wakacyjny przystanek, przy którym zatrzymaliśmy naszego Bibliobusa. Mamy nadzieję, że okaże się cudownym preludium do kolejnych wakacyjnych wyjazdów. Tym razem spodziewaliśmy się sporej frekwencji. Przy czym zupełnie nie o ilość nam chodziło. "ZABAWA" słowo klucz, które towarzyszy nam nieustannie, został odnaleziony na placu przy świetlicy. To tutaj wspólnie z dziećmi poznawaliśmy świat detektywów, by na chwilę stać się następcami Sherlocka Holmesa. Jak zawsze były słodkości, zabawa z klanzą oraz bańki mydlane, jednakże wodnego finału, jak dotąd nie przeżyliśmy. To się jednak zmieniło dzięki strażakom z OSP, którzy podążając za zapachem waty cukrowej, odwiedzili nas. Cóż jak się okazało, wizyta miała pewien nieznany nam wcześniej cel. Był nim prysznic z cudownie chłodną wodą, który rozgrzane zabawą głowy odrobinę schłodził.” – czytamy na Facebooku gryfickiej biblioteki.

W kolejnych dniach (oprócz weekendów) Bibliobus odwiedzi następujące miejscowości: Raduń-Skalin, Otok, Barkowo, Rotnowo, Smolęcin, Wilczkowo, Stawno oraz Baszewice.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!