Błękitni Trzygłów lepsi od Wichra Brojce, Wybrzeże Rewalskie wraca na zwycięską ścieżkę, Sparta gubi punkty

2023-04-23 17:22
Karol Szumny

Wybrzeże Rewalskie Rewal zwycięża na wyjeździe z MKP Szczecinek, Sparta Gryfice przegrywa z liderem, Polonia Płoty bezbramkowo remisuje z Sarmatą Dobra. W A Klasie Błękitni Trzygłów zwyciężają z Wichrem Brojce.

ZDJĘCIE 1 z 6

IV Liga. Po ostatniej przegranej z Mechanikiem Bobolice Wybrzeże Rewalskie Rewal wraca na zwycięską ścieżkę. W sobotnim starciu z MKP Szczecinek podopieczni Krzysztofa Sobieszczuka pewnie pokonali swoich przeciwników 3:0. Bramki strzelali: 2x Daniel Chyła oraz Borys Jałoszyński. Po tym meczu Wybrzeże znajduje się na 8. pozycji w tabeli i ma na koncie 32 punkty. W przyszłej kolejce Ekipa z R na sercu zmierzy się u siebie z Iskierką Szczecin.

Klasa Okręgowa. Sparta Gryfice grała mecz u siebie z liderem tabeli – Iną Goleniów. W rundzie jesiennej spotkanie obu drużyn zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść Sparty. Tym razem role się odmieniły. Do przerwy był bezbramkowy remis. W 64. minucie wynik otworzył Banachewicz, który wykorzystał błąd obrońcy Sparty. Drugą bramkę dla Iny dołożył Kurtanidze. W ostatnich minutach meczu Sparta złapała kontakt. Po rzucie rożnym w 88. minucie bramkę zdobył Oskar Michalonek. Starcie zakończyło się wynikiem 2:1.

W wyniku tej przegranej Sparta spada o lokatę niżej kosztem Regi Trzebiatów, która pokonała Pomorzanina Sławoborze 3:0. Bramki strzelali: Damian Jaśnikowski, Mateusz Czapłygin oraz Arkadiusz Szustek. Polonia Płoty bezbramkowo zremisowała z Sarmatą Dobra.

W przyszłej kolejce Derby Powiatu Gryfickiego – Polonia zagra ze Spartą.

A Klasa. Błękitni Trzygłów lepsi od Wichra Brojce. Mimo dwóch rzutów karnych gracze Wichra musieli wracać do Brojc bez punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, Błękitni odnieśli zwycięstwo. Bizon Cerkwica przegrał na wyjeździe z Zalewem Stepnica 2:7.