Bożonarodzeniowe jarmarki w Berlinie. Świąteczne klimaty na wyciągnięcie ręki

2022-12-18 13:54
Paweł Palica
2022-12-18 13:54

Dobrym pomysłem na jednodniową wyprawę w okresie świątecznym może okazać się wyjazd do Berlina. Co roku funkcjonuje tam kilkadziesiąt sporych, efektownie wyglądających jarmarków bożonarodzeniowych.

ZDJĘCIE 1 z 8

Jarmarki owe cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkających w pobliżu naszej zachodniej granicy Polaków, w tym oczywiście mieszkańców Goleniowa i okolic. Odwiedzają je regularnie wycieczki szkolne, ale także osoby organizujące wyjazdy na własną rękę. Czy warto? Jak najbardziej. Który jarmark wybrać? To już inna kwestia.

Zapewne jednym z najbardziej popularnych wyborów jest jarmark na położonym w ścisłym centrum Berlina Alexanderplatz. Miejsce, owszem, przyjemne, przyciągające licznymi stoiskami, kolorowymi karuzelami i Weihnachts Pyramide, czyli świątecznym wiatrakiem, mogące jednak nieco rozczarować. Szukającym większego zróżnicowania polecamy więc działający dosłownie kilkaset metrów dalej jarmark przy Czerowym Ratuszu (Roten Rathaus Weihnachtsmarkt). Zajrzeć tam można na zapewne kilkaset kramów, działa też jednak lodowisko czy na dobrą sprawę całe zimowe wesołe miasteczko, a Glühwein (czyli grzane wino) podawany jest na każdym kroku. Biorąc pod uwagę, że do Berlina można autem dostać się w 2 godziny, to naprawdę dobry pomysł na spędzenie wolnego dnia. Dodajmy, że według miejscowych warto zajrzeć także na jarmarki przed pałacem Charlottenburg, na placu Gendarmenmarkt, a także przy Kościele Pamięci (Breitscheidplatz).

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

...

odpowiedz
18.12.2022 20:45

Beznadzieja te jarmarki

No cóż

odpowiedz
19.12.2022 19:02

PO co robić to w Polsce skoro można pojechać do tego szwabskiego berlina i im dać zarobić !!! kurka wodna mać !!!

do was SP 24

odpowiedz
19.12.2022 19:04

Kogo wy kurka wodna reklamujecie !!! ? Szkopów ?

drenka

odpowiedz
20.12.2022 09:20

uwaga na porwane ciężarówki, tamta nadal nie została oddana Polakom