Burmistrz Trzebiatowa z absolutorium i wotum zaufania

2026-06-24 16:54
Karol Szumny
2026-06-24 16:54

Rada Miejska w Trzebiatowie jednogłośnie udzieliła burmistrz Marzenie Domaradzkiej wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok. Po głosowaniu włodarz gminy podziękowała radnym, pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych za wspólną pracę, podkreślając, że miniony rok był dla samorządu okresem wielu wyzwań, ale także ważnych inwestycji i zmian.

ZDJĘCIE 5 z 5

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Trzebiatowie radni jednogłośnie udzielili burmistrz Marzenie Domaradzkiej wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok.

Po zakończeniu głosowań burmistrz zwróciła się do radnych oraz wszystkich osób zaangażowanych w realizację ubiegłorocznych zadań samorządu. Jak podkreślała, pozytywna ocena wykonania budżetu jest efektem pracy wielu osób, które przez cały rok uczestniczyły w przygotowywaniu i realizacji najważniejszych przedsięwzięć gminy.

- Staję przed wami z poczuciem wdzięczności za tę ciężką wspólną pracę i poświęcenie wielu osób, które realizowały wspólnie ze mną ten budżet. Absolutorium to nie jest tylko wykres, statystyka i Excel, ale godziny naszych rozmów, godziny wątpliwości i godziny spędzone nad przygotowaniem tego budżetu tak, aby on się spinał – mówiła włodarz gminy.

W dalszej części wystąpienia Marzena Domaradzka zwracała uwagę na wyzwania, z jakimi mierzą się obecnie samorządy. Wymieniała m.in. rosnące wydatki bieżące, konieczność pozyskiwania środków zewnętrznych oraz nowe obowiązki nakładane na gminy. Jednocześnie podkreślała, że mimo tych trudności w minionym roku udało się zrealizować wiele ważnych przedsięwzięć.

- Ten rok był bardzo intensywny. Mam wrażenie, jakby zmieściły się w nim przynajmniej dwa lata. Pokazał, że rzeczy, które przez jakiś czas wydawały się niemożliwe, wydarzyły się. I te kolejne rzeczy niemożliwe przed nami – ten przepiękny Dom Kultury, który będzie nazywał się Centrum Czterech Kultur, przed nami odbudowana i zrewitalizowana starówka, dobra infrastruktura poprawiająca bezpieczeństwo i komfort mieszkańców oraz mnóstwo innych działań – powiedziała burmistrz Trzebiatowa.

W swoim wystąpieniu dziękowała również dyrektorom szkół, kierownikom jednostek organizacyjnych, prezesom spółek komunalnych oraz pracownikom urzędu. Podkreślała, że choć w samorządzie nie brakuje sporów i różnicy zdań, to właśnie dialog i współpraca pozwalają wypracowywać rozwiązania służące mieszkańcom.

Podsumowując minione miesiące, burmistrz nawiązała do porównania, którego wielokrotnie używała mówiąc o rozwoju gminy. Jak zaznaczyła, jej zdaniem Trzebiatów jest dziś w zupełnie innym miejscu niż jeszcze kilka lat temu, a rozpoczęte inwestycje mają być fundamentem dalszego rozwoju miasta i gminy.

- Mówiłam, że Trzebiatów musi ruszyć z tych bocznych torów. Teraz mam wrażenie, że już jedziemy. (…) Domykaliśmy ten 2025 rok w poczuciu, że już nie stoimy na tych bocznych torach. Plan podróży na przyszłość rysuje się bardzo intensywnie i wierzę, że ten pełen dobrej energii rozkład jazdy na kolejne lata będzie możliwy właśnie dzięki temu, że jesteśmy razem i rozumiemy, czym są współpraca i dialog – mówiła.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!