Burmistrz zakazał

2024-06-25 10:38
Sylwester Wasiak
2024-06-25 10:38

Burmistrz Krzysztof Sypień wydał decyzję zakazującą organizacji protestu na trasie S6/S3 w okolicach węzła Rzęśnica w nadchodzącą sobotę 29 czerwca.

Protest Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych został zaplanowany na nadchodzącą sobotę 29 czerwca od godziny 7 do godziny 15. Organizator planował udział w zgromadzeniu 50 osób oraz postój około 20 pojazdów ciężarowych i zajęcie jednego pasa drogi S6/S3 oraz zajęcie pasa awaryjnego w kierunku północnym. Celem zgromadzenia miało być „zwrócenie uwagi społeczeństwa na brak działania Rządu RP przy rozwiązywaniu problemów firm transportu drogowego w Polsce.”
Burmistrz gminy Goleniów po zasięgnięciu opinii służb odpowiadających za bezpieczeństwo oraz zarządcy drogi wydał decyzję zakazującą zgromadzenia, które jak czytamy w uzasadnieniu decyzji może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach, tak jego uczestników, jaki innych użytkowników dróg i mieszkańców Gminy Goleniowa.

Przypomnijmy, że pierwszy tego typu protest odbył się przed tygodniem. Według informacji przekazanych przez policję w zabezpieczeniu zgromadzenia w dniu 22 czerwca uczestniczyło 59 policjantów,1 pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, 20 radiowozów, 7 motocykli, kamera i dron. Sam protest spowodował powstanie zatoru na drodze S6/S3 o długości 16 kilometrów.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!