Centrum Informacji Turystycznej w Trzebiatowie z nową inicjatywą

2024-02-23 9:12
Karol Szumny
2024-02-23 9:12

Centrum Informacji Turystycznej w Trzebiatowie rozpoczyna cykl spotkań pt. „Porozmawiajmy o Turystyce”. Jak mówi nam Stanisław Kwiatkowski, pomysłodawca i prowadzący, podczas tych spotkań mieszkańcy oraz turyści będą mieli okazję zgłębić historię miasta, ale również poznać ciekawe anegdoty, istotne wydarzenia czy nieodkryte zakątki gminy. Pierwsze spotkanie już za nami.

Kadr „Porozmawiajmy o Turystyce”

W środowe popołudnie na facebookowym profilu Centrum Informacji Turystycznej w Trzebiatowie ukazała się pierwsza rozmowa w ramach nowego cyklu „Porozmawiajmy o Turystyce”.

- Celem tej inicjatywy jest nie tylko ukazanie piękna naszej gminy, lecz także podkreślenie bogactwa walorów turystycznych, które czynią naszą miejscowość wyjątkową – mówi w rozmowie z naszą redakcją Stanisław Kwiatkowski z Trzebiatowskiej Organizacji Turystycznej „Ujście Regi”.

- Podczas tych spotkań mieszkańcy oraz turyści będą mieli okazję zgłębić historię naszego miasta. Nasze rozmowy skoncentrują się na fascynujących anegdotach, istotnych wydarzeniach i nieodkrytych zakątkach, które nadają miejscowości niepowtarzalny charakter – dodaje.

- Niezwykle istotnym elementem cyklu będzie udział gości specjalnych. Działacze społeczni, przedsiębiorcy oraz członkowie Trzebiatowskiej Organizacji Turystycznej „Ujście Regi” będą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, tworząc inspirujące dialogi – zapowiada nasz rozmówca.

Stanisław Kwiatkowski zachęca też do aktywności mieszkańców.

- Chcemy, aby „Porozmawiajmy o Turystyce” nie było jedynie wykładem, lecz interaktywną platformą do dzielenia się doświadczeniami. Dlatego też, serdecznie zachęcamy mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w promocji lokalnych atrakcji oraz podzielenia się własnymi historiami. Jeśli istnieją konkretne tematy, które nasze społeczności chciałyby poruszyć, z otwartym sercem przyjmujemy sugestie. Chętnie podejmiemy dyskusję na tematy, które są ważne dla Was i naszej wspólnoty. Zapraszamy serdecznie do udziału w "Porozmawiajmy o Turystyce". Poznajmy potrzeby rozwoju turystyki z różnych perspektyw – powiedział prowadzący „Porozmawiajmy o Turystyce”.

Pierwszym gościem w ramach nowego cyklu był przewodnik i organizator turystyki Arkadiusz Michalak. Rozmówca Stanisława Kwiatkowskiego opowiedział m.in., jak zaczęła się jego zawodowa ścieżka i jakie nietypowe sytuacje spotkały go podczas pełnionej funkcji. Arkadiusz Michalak mówił też, jak zostać dobrym przewodnikiem i czego brakuje w Trzebiatowie okiem turysty. Całość można obejrzeć tutaj: „Porozmawiajmy o Turystyce”

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!