Charytatywna wystawa „Szczęśliwa, bo żyję” – zaproszenie

2023-01-26 13:00
Karol Szumny
2023-01-26 13:00

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Anny Zinets "SZCZĘŚLIWA, BO ŻYJĘ...", która odbędzie się 2 lutego 2023r. o godz. 17:00 w Muzeum i Galerii "BRAMA"

„SZCZĘŚLIWA, BO ŻYJĘ... To uczucie zainspirowało mnie do stworzenia wystawy wspierającej Siły Zbrojne”.

ANNA ZINETS jest ukraińską projektantką i artystką zajmującą się malowaniem wnętrz od ponad 15 lat. Urodzona w Krzywym Rogu, od 12 lat mieszka w Irpieniu.

Ukończyła szkołę artystyczną, studiowała na Międzynarodowym Uniwersytecie Rozwoju Człowieka „Ukraina” w Kijowie, gdzie uzyskała specjalizację z projektowania wnętrz. Pracowała w kilku renomowanych salonach wnętrzarskich i wreszcie w 2010 roku stworzyła własną pracownię projektowania wnętrz „Elite design”. Szczęśliwa żona, mama czworga dzieci.

Na swoim koncie ma już ponad sto projektów wnętrz mieszkań i domów. Anna jest projektantką uniwersalną, bo nie tylko wie, jak tworzyć wnętrza, ale także wykonuje wszelkie niezbędne rysunki, wizualizacje i ozdabia wnętrza własnymi obrazami lub malowidłami ściennymi. Jej prace można zobaczyć na profilu FB, Instagramie (Anna Zinets) czy na własnej stronie internetowej www.edesign.in.ua.

Projekt własnego domu w stylu zamku w Irpieniu uważa za najważniejszy dla siebie. Brała udział w małych wystawach w rejonie Kijowa, głównie jednak malowała na zamówienie. Posługuje się różnymi technikami malarskimi: akryl, olej, akwarela, posługuje się potalią, pastą teksturową, kamieniami ozdobnymi, żywicą. Wojna wybuchła, gdy była w 20. tygodniu ciąży. Kiedy pobyt w mieście stał się niemożliwy z powodu ciągłych ostrzałów i wybuchów, rodzina Anny musiała się ewakuować. Tutaj rodzina Państwa Gliźniewiczów zaoferowała swoją pomoc, udzielając schronienia i otaczając opieką.

Obecnie jej największym pragnieniem jest powrót do wolnej Ukrainy, do rodzinnego domu, dlatego ta wystawa jest projektem charytatywnym na rzecz Sił Zbrojnych - rodzina Zinetsów zawdzięcza im swoje życie.

"Z nadzieją na Państwa hojność i zrozumienie potrzeb, zapraszamy do zakupu obrazów. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na rzecz walczących o wolną Ukrainę."

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mirek

odpowiedz
26.01.2023 19:02

Zbieranie kasy jest super . A kto kupował tani gaz i go sprzedawał . Faszyści z niemiec

Ks Krzysztof

26.01.2023 19:02

Miras, i co w zwiazku z tym? Rozwin, prosze te blyskotliwa mysl w kontekscie artykulu.