Covid wyhamowuje, czwarta dawka szczepionki dla medyków – konferencja ministra zdrowia

2022-08-12 13:45
Karol Szumny
2022-08-12 13:45

Dzisiaj o godzinie 12:00 odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którzy przekazał najnowsze informacje o zakażeniach koronawirusem. Wspomniał też o czwartej dawce dla osób pracujących w zawodach medycznych.

fot. Ministerstwo Zdrowia

- Czwarta fala Covid-19 wyhamowuje. Spada liczba zachorowań, stabilizuje się też sytuacja hospitalizowanych pacjentów pod respiratorami – mówił minister zdrowia.

- Od ostatnich dwóch dni widać wyraźnie, że ten proces wyhamował. Te ostatnie dwa dni to jest sytuacja, w której nawet obserwujemy zmniejszenie liczby zakażeń, porównując oczywiście z odpowiednimi dniami w poprzednim tygodniu. […] Tutaj bardzo wyraźnie widzimy, że w stosunku do poprzedniego tygodnia mamy wyhamowanie liczby zleceń na testy. Ta liczba się stabilizuje – powiedział Adam Niedzielski.

Dodał też, że obecnie dominuje wariant omikron, który stanowi niemal 100 proc. udziału nowych przypadków.

Od 17 sierpnia ruszają szczepienia czwartą dawką dla pracowników podmiotów leczniczych.

- Podjęliśmy decyzję, by czwartą dawką przeciw Covid-19 mogli zaszczepić się pracownicy podmiotów leczniczych, farmaceuci i studenci kierunków medycznych. Już w nocy 16/17 sierpnia wystawimy ok. 400 tys. e-skierowań – przekazał szef resortu zdrowia.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Iwa

odpowiedz
15.08.2022 22:14

Bo testy nie są darmowe to spada

Taki

odpowiedz
17.09.2022 17:06

Dlaczego antyszczepionkowcy (niektórzy siebie nazywają naukowcami) nie zrobią i opublikują jakiegoś badania aby udowodnić że szczepionki szkodzą/nie pomagają? Zamiast tego mamy różne argumenty typu że ktoś tak uważa + wyzwiska czasem. Tak nauki się nie robi. Zwolennicy szczepień publikowali i publikują badania - antyszczepionkowcy nie. Kogo więc powinniśmy obdarzyć większym zaufaniem? :)

Vlog

odpowiedz
13.08.2022 06:21

Debil. W nocy wystawimy 400 e skierowań. Wróżka jak nic. Ciemnogród dalej się szprycuje i w kagańcach na ryju czeka w kolejce w przychodni. Widziałem ostatnio w Trzebiatowie. Sam lekarz się śmieje z debili więc co tu gadać.

Do Ania i Vlog

13.08.2022 06:21

Jeśli szczepionki sąnaprawdę szkodliwe to czemu taki potężny ruch antyszczepionkowy nie zrobi jakis badań i to udowodni? Ja np mógłbym w odpowiedzi napisać że są też tacy niektórzy którzy którzy żałują że nie zaszczepili się i teraz mają tzw "długi covid". Tylko że to nie jest argumentacja jaką powinni się kierować racjonalni ludzie. Argumentem mogą być badania - zwolennicy szczepionek publikują badania. A co publikują przeciwnicy szczepionek?

Ania

13.08.2022 06:21

Tak naprawdę pójdą Ci którzy dobrze się czuli po 3 dawce, a tak dużo osób przejzało na oczy z tymi szczepieniami i żałują co niektórzy że to przyjęli, ponieważ jeszcze gorzej się czują po i nie mogą dojsc do siebie, układ odpornościowy im dosłownie padł. A nie wspomnę o wysypie raka(u mnie w rodzinie 2 osoby po szczepieniu) i nie wiadomo skąd rąk!!!

Kaz

odpowiedz
21.08.2022 11:00

Podają że ryby w Odrze mają chorobę współistniejącą bo nie zaszczepiły się.