Derby dla Sparty. Zobacz zdjęcia

2022-10-01 18:11
Adam Litwinowicz

W ramach rozgrywek piłkarskiej klasy okręgowej w Gryficach miejscowa Sparta podejmowała przeciwników "zza miedzy" Polonię Płoty. W meczu derbowym lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 4:1.

ZDJĘCIE 1 z 25

Już w 15. minucie spotkania faulowany w polu karnym był Kamil Bogusz i on sam podszedł do piłki usytuowanej na 11. metrze od bramki Polonii. Po udanym strzale Bogusza Sparta prowadziła 1:0. Jeszcze w pierwszej połowie drugą bramkę dla zawodników z Gryfic zdobył Maciej Cymkiej. Na początku drugiej części gry z bardzo dobrej strony pokazali się goście. W 49 minucie bramkarza Sparty pokonał Marcel Wlažlak. Grająca nieco gorzej, w tym okresie Sparta, mogła oczywiście ponownie liczyć na niezawodnego Kamila Bogusza, który zdobył w tym meczu swoją drugą bramkę. Ostatnie słowo w sobotnich derbach należało do Bartosza Cyburta, który strzałem na 4:1 ustanowił końcowy wynik rywalizacji.

W drugim meczu "naszych drużyn" grająca w Dobrej z miejscową Sarmatą Rega Trzebiatów zwyciężyła 1:3. Wszystkie bramki dla zawodników z Trzebiatowa zdobył Arkadiusz Szustek.