Drugie zwycięstwo Jedynki w Gdańsku! Walka trwała do samego końca

2022-05-08 13:28
Adam Litwinowicz

Po dwóch meczach finałowych SUS Travel Jedynka Trzebiatów prowadzi z Olimpią Osową Gdańsk 2:0. Teraz rywalizacja przenosi się do Mrzeżyna.

fot archwium/ na zdjeciu Maja Mazur

Po sobotnim, pewnym zwycięstwie Jedynki, kibice liczyli na kolejną wygraną drużyny z Trzebiatowa. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze. Już w 58 sekundzie pierwszą bramkę zdobyła Maja Mazur. W 3 minucie na 2:0 rezultat podwyższyła Agata Arendarczyk. Jedynka kontrolowała grę przez dwie tercję. W trzeciej wdarły się błędy, a zawodniczki z Gdańska zaczęły odrabiać straty. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 5:5. W dogrywce więcej zimnej krwi zachowały nasze zawodniczki. Po bardzo przytomnym podaniu Agaty Arendarczyk, praktycznie na pustą bramkę strzeliła ponownie Maja Mazur. Nie pomyliła się. Sędziowie zakończyli mecz, a na parkiecie rozpoczęła się feta seniorek SUS Travel Jedynki Trzebiatów.

Po dwóch zwycięstwach Jedynki, rywalizacja przenosi się do Mrzeżyna, gdzie w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu już 21 maja rozegrany zostanie trzeci mecz rywalizacji finałowej i jak wierzą kibice z Trzebiatowa-ostatni.

W mecz z Gdańskiem najlepszą zawodniczką została okrzyknięta Maja Mazur. Bramki zdobywały: Maja Mazur (3), Agata Arendarczyk, Justyna Krzywak, Jutrzenka Cirocka i Patrycja Hliwa.