Duet SIDOR x S-AGE wystąpi w Ogrodzie Japońskim

2022-08-18 15:12
Redakcja
2022-08-18 15:12

Gryficki Dom Kultury zaprasza na kolejny już koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego. Tym razem w Ogrodzie Japońskim wystąpi SIDOR x S-AGE.

Duet SIDOR x S-AGE w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego można będzie usłyszeć w najbliższą niedzielę 21 sierpnia o godz. 17:00 w Ogrodzie Japońskim.

Projekt o innowacyjnej koncepcji połączenia dwóch różnych światów. Powołany do życia przez duet muzyków poszukujących nowej jakości w muzyce poważnej z użyciem hiphopowego beatu. Tandem SIDOR x S-AGE tworzą Marcin SIDOR i Szymon Herbuś aka S-AGE. Pierwszy z nich jest skrzypkiem i kameralistą, od lat współpracującym z muzykami klasycznymi, jazzowymi, hiphopowymi oraz projektami działającymi na pograniczu gatunków. Drugi to reżyser dźwięku i producent muzyczny, specjalizujący się w elektronice i hip-hopie – przede wszystkim w trapie. Muzycy poznali się dzięki AUKSO orkiestrze kameralnej miasta Tychy, której Marcin jest skrzypkiem, a Szymon realizatorem dźwięku. Połączyła ich nie tylko wewnętrzna chęć stworzenia czegoś oryginalnego, ale również wykształcenie muzyczne i praca nad wspólnymi projektami. SIDOR x S-AGE to spotkanie skrzypiec i elektroniki. Twórczość Beethovena, Paganiniego, Vivaldiego trafia na grunt elektronicznego beatu, dając świeże spojrzenia na muzykę klasyczną. Znane melodie w zupełnie nowej odsłonie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!