Ferie zimowe za pasem. Ministerstwo przedstawiło wytyczne

2022-01-05 10:19
Adam Litwinowicz
2022-01-05 10:19

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będą "normalne" ferie zimowe, to znaczy z podziałem czasowym na poszczególne województwa. Od 17 do 30 stycznia wypoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie. 24 stycznia - 6 lutego to wolny czas dla dzieci i młodzieży z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 31 stycznia do 13 lutego przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, a od 14 do 27 lutego lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022. Przedstawione wytyczne zostały podzielone na cztery części:

Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas pobytu na wypoczynku.
Zapewnienie bezpieczeństwa w obiektach wypoczynku.
Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem uczestników wypoczynku, kierownika, wychowawcy lub innej osoby, z którą zawarto umowę o pracę, umowę cywilno-prawną lub umowę wolontariacką dotyczącą wykonywania zadań podczas wypoczynku.
Procedury postępowania w przypadku kontakt w ciągu ostatnich 10 dni z osobą zakażoną koronawirusem.

Więcej informacji-kliknij tu

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Piotr

odpowiedz
05.01.2022 12:28

Kiedy w końcu nie będziemy mieli ferii razem z Warszawą.