Gdzie jesteś Szymon?

2024-04-04 12:00
Karol Szumny
2024-04-04 12:00

Policja opublikowała wczoraj wizerunek oraz rysopis 16-letniego Szymona Moszczyńskiego. Mieszkaniec Gryfic poszukiwany jest od czwartku, 28 marca. Miał on wówczas wpaść do rzeki Regi i zostać porwany przez nurt. W dalszym ciągu go nie odnaleziono.

ZDJĘCIE 1 z 23

Wypadek nad rzeką Regą

Do tragedii miało dojść w czwartek, 28 marca, późnym wieczorem. 16-letni Szymon przebywał ze znajomymi w Parku Miejskim w Gryficach, w okolicach tzw. mostku kapitańskiego. Według nieoficjalnych informacji w pewnym momencie Szymon miał wpaść do wody i zostać porwany przez nurt rzeki. Jeden z jego towarzyszy miał jeszcze przez chwilę słyszeć głos Szymona wzywający pomocy.

Poszukiwania chłopca

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Około godziny 23:00 rozpoczęto poszukiwania. Do Gryfic ściągnięto także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina. Niestety nastolatka nie udało się odnaleźć. Około godz. 2 w nocy poszukiwania zawieszono.

Przez kolejne dni w dalszym ciągu służby przeczesywały rzekę Regę. Do działań wezwano m.in. Specjalistyczną Grupę Sonarową z Bornego Sulinowa, Wodną Służbę Ratowniczą z Wrocławia, a także WOPR z Białogardu. Do poszukiwań wykorzystywano sonary oraz drony.

Policja publikuje wizerunek Szymona

W środę (3 kwietnia) późnym wieczorem opublikowano wizerunek Szymona Moszczyńskiego. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gryficach.

- Po tym zdarzeniu zostało przyjęte zawiadomienie o zaginięciu. W takiej sytuacji kluczowe było uzyskanie zgody od rodziny na publikację wizerunku. Dzięki temu mogliśmy taki komunikat opublikować. To przyczyni się do zwiększenia zasięgu liczby osób, które z tą informacją mogą się zapoznać – przekazuje w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 podkomisarz Zbigniew Frąckiewicz, rzecznik prasowy KPP w Gryficach.

- Cały czas trwają poszukiwania. Analizujemy każdą informację i badamy sprawę pod każdym kątem. Policjanci są zaangażowani w poszukiwania i w godzinach rannych, popołudniowych, a także wieczornych dokonują penetracji brzegów rzeki. Dodatkowo do działania skierowana jest służba Państwowej Straży Pożarnej. Typowane rejony są sprawdzane przy użyciu łodzi – relacjonuje mundurowy.

Policjant przekazał, że takie czynności będą podejmowane codziennie, na tę chwilę do odwołania. - Robimy wszystko, by odnaleźć Szymona – podsumował rzecznik.

Dokładny rysopis chłopca – kliknij tutaj

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!