Gmina Gryfice z dofinansowaniem na budowę pełnowymiarowego boiska

2026-05-18 18:52
Karol Szumny
2026-05-18 18:52

Ponad 3,3 mln zł dofinansowania otrzymała Gmina Gryfice na budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego. Środki zostały przyznane w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczącego budowy tzw. „Orłów”, czyli nowoczesnych boisk piłkarskich o pełnych wymiarach.

ZDJĘCIE 1 z 2

Umowę na dofinansowanie podpisał w poniedziałek (18 maja) burmistrz Gryfic Tomasz Aniuksztys. Wsparcie wynosi dokładnie 3 328 700 zł, a całkowita wartość inwestycji ma sięgnąć około 9 mln zł. Pozostałą część kosztów pokryje gmina z własnego budżetu.

- Bardzo się cieszymy z tego dofinansowania, bo o euroboisku w Gryficach mówi się od dłuższego czasu. W końcu jest kolejny krok w tym kierunku – mówi w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 burmistrz Tomasz Aniuksztys.

Nowe boisko ma powstać w okolicach Rzęskowa pod Gryficami. Według zapowiedzi obiekt będzie służył dzieciom, młodzieży, lokalnym klubom sportowym, szkołom oraz mieszkańcom gminy. Na razie samorząd nie podaje jeszcze szczegółowego harmonogramu inwestycji. Jak zaznacza burmistrz, na kolejne informacje dotyczące realizacji projektu trzeba jeszcze poczekać.

Budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego to temat, który w Gryficach wraca od lat. W środowisku sportowym i wśród mieszkańców często mówiło się o potrzebie stworzenia nowoczesnego obiektu, który pozwoliłby na rozwój lokalnej piłki nożnej i organizację większych wydarzeń sportowych. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu budowa długo zapowiadanego euroboiska stała się znacznie bardziej realna.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na podobne inwestycje w województwie zachodniopomorskim łącznie 22 mln zł. Dofinansowanie trafiło do siedmiu inwestycji obejmujących osiem boisk piłkarskich m.in. w Gryficach, Koszalinie, Stargardzie, Szczecinie czy Mirosławcu.

Program budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich został uruchomiony przez ministerstwo w 2025 roku. W całej Polsce ma powstać 120 tego typu obiektów z nawierzchnią naturalną lub sztuczną.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Daj spokój

odpowiedz
19.05.2026 08:14

A obwodnica kiedy?

Mieszkaniec

odpowiedz
19.05.2026 03:33

Super... Strzelnice też tam przenieść proszę a nie dzieci w szkole a co chwilę chuk wystrzału z broni Burmistrzu zrób coś w końcu z tym

Wiesław

odpowiedz
20.05.2026 21:26

A na tartacznej na przeciwko stawku nie można zrobić boiska tyle lat zmarnowane jestte miejsce na inne pierdoły to pieniądze były?

Tomek nic nie moge A....

odpowiedz
21.05.2026 10:46

Kiedy pływalnia doczeks sie sauny?

Miroslw Walencki

odpowiedz
21.05.2026 12:03

Moze przeniesc strzelnice bo ta to troche przeszkadza mieszkancom no i uczniom w pobliskiej szkole

Laur

odpowiedz
19.05.2026 12:30

Łaczy nas piłka, beda wydatki na utrzymanie. I kasa sie znajdzie.