Gmina Gryfice z dofinansowaniem na budowę pełnowymiarowego boiska
Ponad 3,3 mln zł dofinansowania otrzymała Gmina Gryfice na budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego. Środki zostały przyznane w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczącego budowy tzw. „Orłów”, czyli nowoczesnych boisk piłkarskich o pełnych wymiarach.
Umowę na dofinansowanie podpisał w poniedziałek (18 maja) burmistrz Gryfic Tomasz Aniuksztys. Wsparcie wynosi dokładnie 3 328 700 zł, a całkowita wartość inwestycji ma sięgnąć około 9 mln zł. Pozostałą część kosztów pokryje gmina z własnego budżetu.
- Bardzo się cieszymy z tego dofinansowania, bo o euroboisku w Gryficach mówi się od dłuższego czasu. W końcu jest kolejny krok w tym kierunku – mówi w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 burmistrz Tomasz Aniuksztys.
Nowe boisko ma powstać w okolicach Rzęskowa pod Gryficami. Według zapowiedzi obiekt będzie służył dzieciom, młodzieży, lokalnym klubom sportowym, szkołom oraz mieszkańcom gminy. Na razie samorząd nie podaje jeszcze szczegółowego harmonogramu inwestycji. Jak zaznacza burmistrz, na kolejne informacje dotyczące realizacji projektu trzeba jeszcze poczekać.
Budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego to temat, który w Gryficach wraca od lat. W środowisku sportowym i wśród mieszkańców często mówiło się o potrzebie stworzenia nowoczesnego obiektu, który pozwoliłby na rozwój lokalnej piłki nożnej i organizację większych wydarzeń sportowych. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu budowa długo zapowiadanego euroboiska stała się znacznie bardziej realna.
Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na podobne inwestycje w województwie zachodniopomorskim łącznie 22 mln zł. Dofinansowanie trafiło do siedmiu inwestycji obejmujących osiem boisk piłkarskich m.in. w Gryficach, Koszalinie, Stargardzie, Szczecinie czy Mirosławcu.
Program budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich został uruchomiony przez ministerstwo w 2025 roku. W całej Polsce ma powstać 120 tego typu obiektów z nawierzchnią naturalną lub sztuczną.
Komentarze (6)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Daj spokój
odpowiedzA obwodnica kiedy?
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Mieszkaniec
odpowiedzSuper... Strzelnice też tam przenieść proszę a nie dzieci w szkole a co chwilę chuk wystrzału z broni Burmistrzu zrób coś w końcu z tym
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Wiesław
odpowiedzA na tartacznej na przeciwko stawku nie można zrobić boiska tyle lat zmarnowane jestte miejsce na inne pierdoły to pieniądze były?
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Tomek nic nie moge A....
odpowiedzKiedy pływalnia doczeks sie sauny?
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Miroslw Walencki
odpowiedzMoze przeniesc strzelnice bo ta to troche przeszkadza mieszkancom no i uczniom w pobliskiej szkole
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Laur
odpowiedzŁaczy nas piłka, beda wydatki na utrzymanie. I kasa sie znajdzie.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!