Granty strażackie rozstrzygnięte! Jest jednostka z naszego powiatu

2024-07-08 15:39
Karol Szumny
2024-07-08 15:39

20 tys. złotych otrzyma jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołańczy Pomorskiej (gmina Trzebiatów). To w ramach Grantu strażackiego 2024. W poniedziałek Urząd Marszałkowski opublikował listę inwestycji objętych finansowym wsparciem.

zdj. ilustracyjne

Była to już piąta edycja naboru, dzięki któremu strażacy ochotnicy mogą zdobyć granty na prowadzenie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP oraz w ich otoczeniu.

W poniedziałek Urząd Marszałkowski opublikował listę inwestycji objętych finansowym wsparciem. Znalazła się na niej jedyna jednostka z naszego powiatu – OSP Gołańcz Pomorska, który otrzyma 20 tys. złotych na zakup ekologicznego pieca na pellet.

­- Jesteśmy bardzo zadowoleni i cieszymy się z przyznanego grantu. Pieniądze były nam potrzebne na piec na pellet. Na pewno ułatwi nam to palenie i zmniejszy koszty utrzymania remizy tj. pomieszczeń garażowych oraz świetlicy. A jeżeli zaoszczędzimy na opale, to te środki będziemy mogli przeznaczyć na zakup sprzętu. Dziękujemy również za pomoc pani sołtys oraz radnej Dorocie Adamowicz, która pomogła nam napisać wniosek – powiedział naczelnik OSP Gołańcz Pomorska, Artur Jastrzębski.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!