Badali znamiona i pieprzyki w dermobusie.

Około 60 gryficzan skontrolowało niepokojące pieprzyki i znamiona. Kilka osób badanie w dermobusie zakończyło ze skierowaniem do lekarza specjalisty.

Tak zwany dermobus – mobilny gabinet odwiedził dziś Gryfice. Wszystko w ramach profilaktycznej akcji wymierzonej przeciwko czerniakowi. Z darmowej konsultacji i możliwości skontrolowania znamion na skórze skorzystało dziś około 60 gryficzan. Podczas akcji, której organizatorem była Fundacja NEUCA we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, kilka osób opuściło dermobus ze skierowaniem do specjalisty. – U każdej osoby, która skorzystała z naszej oferty najpierw przeprowadzony został wywiad, a następnie badanie dermaskopem. Każda wizyta kończyła się przekazaniem ode mnie informacji z wynikiem badania. Zdarzyły się osoby, które dodatkowo otrzymały skierowanie do lekarza dermatologa. Jedna do onkologa – informuje reporterkę SuperPortalu24 Kamil Wiewióra z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Każdego roku na świecie diagnozuje się około 130 tys. nowych zachorowań na czerniaka. Tylko w Polsce co roku około 2,5 tys. osób dowiaduje się o chorobie. Kluczową rolę w walce z czerniakiem odgrywa wczesna diagnostyka.

Wśród symptomów, jakie powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u dermatologa są między innymi zmiany koloru naszych znamion, nieregularny kształt bądź ich krwawienie. Niezależnie od ewentualnego występowania tych objawów każdy powinien co roku wykonywać badania dermatoskopowe.

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia