Będą sprzątać były cmentarz. Ty też możesz pomóc 

Do pomocy przy sprzątaniu dawnego cmentarza ewangelickiego w Tąpadłach zaprasza Stowarzyszenie Historyczne Pamięć i Tożsamość.

Członkowie Stowarzyszenia Historycznego Pamięć i Tożsamość zapraszają mieszkańców gminy Brojce, a w szczególności mieszkańców Tąpadeł (dorosłych i dzieci) oraz członków zaprzyjaźnionych stowarzyszeń na akcję sprzątania dawnego cmentarza ewangelickiego w Tąpadłach (gm. Brojce, pow. gryficki).

- Prace polegać będą na koszeniu trawy, wycince samosiejek i usuwaniu suchych gałęzi. Poza tym za pomocą ciężkiego sprzętu ustawimy głaz narzutowy z nazwiskami poległych na frontach Wielkiej Wojny na wcześniej podmurowanym cokole - informują organizatorzy wydarzenia. - Po pracy zapraszamy wszystkich uczestników na piknik, który odbędzie się w centrum wsi. Będą pieczone kiełbaski, ciasta, napoje i wspaniała atmosfera.

Osoby, które chcą włączyć się w sprzątanie proszone są o zabranie ze sobą kos spalinowych, sekatorów, grabi, szpadli i inne sprzętu potrzebny do tego typu prac (m.in. rękawice).

Sprzątanie odbędzie się w najbliższą sobotę,12 października. Zbiórka o godz. 9.30 na cmentarzu ewangelickim w Tąpadłach. 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia