Czy Dorota Schrammek proponuje swoją powieść zamiast "Krzyżaków" ? "Dziennikarskie kure**wo"

Wczoraj w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa kandydatów KO do Parlamentu Polskiego - Doroty Schrammek i Artura Łąckiego. Po konferencji Radio Szczecin opublikowało newsa, w którym poinformowało, że pisarka Dorota Schrammek proponuje swoją powieść zamiast "Krzyżaków". Na reakcję pisarki nie trzeba było długo czekać.

Radio Szczecin na swojej antenie poinformowało, że kandydatka Koalicji Obywatelskiej proponuje zmianę w kanonie lektur obowiązkowych. Zamiast "Krzyżaków"  Henryka Sienkiewicza, pisarka z Pobierowa miała zaproponować "Niepełkę" swojego autorstwa. Czytaj: Kandydatka KO zamiast "Krzyżaków" proponuje swoją powieść

Na reakcję pisarki nie trzeba było długo czekać. Do artykułu Dorota Schrammek odniosła się na swoim Facebook-u.

"PiS-owskie standardy... Pomyślcie o tym 13 października... 
Wczorajsza konferencja prasowa w Szczecinie. Dziennikarka TVN dopytuje, jak poprawiłabym czytelnictwo w Polsce.
- Zmieniłabym przestarzały kanon lektur, niezachęcający do czytania. Wiem, że młodzi ludzie nie rozumieją np. "Krzyżaków". Mimo że jest to w kanonie, po książkę sięga 5% uczniów.
- A czy pani ma na koncie jakąś książkę, która mogłaby być w kanonie? - dopytuje dziennikarka TVN.
- Być może "Niepełka", bo traktuje o niepełnosprawności i wielu problemach młodzieżowych - odpowiadam z uśmiechem.
Koniec tematu. Wieczorem przeglądam fejsbuka i rzuca mi się w oczy materiał pisowskiego radia, którego dziennikarz był obecny na spotkaniu i dokładnie to samo nagrywał: "Schrammek proponuje, żeby dzieło Henryka Sienkiewicza zastąpić napisaną przez siebie książką"... Ale przynajmniej nazwiska nie przekręcili... 
Ps. Dziękuję pozostałym dziennikarzom, obecnym na konferencji, za wieczorne słowa poparcia. "Dziennikarskie kurestwo" - tak podsumowali kolegę z pisowskiej rozgłośni..."

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia