FOLKSELF - MINIPRZEDSIĘBIORSTWO Z CHROBREGO ZAPRASZA PO SWOJE PRODUKTY

Po raz kolejny w gryfickim LO im. Bolesława Chrobrego powstało Miniprzedsiębiorstwo. „Folkself” na wszelkie sposoby będzie rozpowszechniać kulturę folkloru. Pierwsze produkty będzie można kupić już jutro, 6 grudnia, podczas targów mikołajkowych w Gryf Arenie.

Program edukacyjny Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo od lat organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Z każdym rokiem zwiększa się liczba szkół przystępujących do programu. W tym roku są to już 172 szkoły z całej Polski, które utworzyły łącznie 270 miniprzedsiębiorstw, co daje ponad 1,5 miniprzedsiębiorstwa na szkołę. Wśród nich po raz kolejny znalazło się gryfickie LO im. B. Chrobrego.
Tym razem miniprzedsiębiorstwo działa pod nazwą „Folkself”. Jej celem jest rozpowszechnianie kultury folkloru, poprzez wszelakiego rodzaju rękodzieła i różne gadżety związanie z tradycją i barwami ludowymi. 15 pierwszoklasistom, którzy zgłosili się do programu Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, pomagać będzie Zespół Tańca Ludowego.
Pierwsze produkty miniprzedsiębiorstwa będzie można zakupić już jutro, 6 grudnia podczas odbywających się na Gryf Arenie targów mikołajkowych. - Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na świąteczne upominki, znajdziecie je na stoisku „Folkself”. Wszystkie produkty posiadają wzory, nawiązujące do tradycyjnych strojów ludowych. Dodatkowo dla klientów firma zrobiła specjalną ofertę - przy zakupie 2 lub więcej produktów, kupujący otrzymuje zniżkę na całość zakupów – informują młodzi przedsiębiorcy z „Folkself”. A będzie w czym wybierać, bo młodzi przedsiębiorcy posiadają w ofercie m.in. folkowe bombki na choinkę, kubki, poszewki na poduszki, serwetki, torby i plecaki.
Przed młodymi przedsiębiorcami z „Folkself”, długie miesiące wytężonej pracy. A i poprzeczka jest bardzo wysoka. Warto bowiem wspomnieć, że poprzednie grupy z "Chrobrego" biorące udział w programie, zawsze dochodziły do samego finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK, na którym zostawały nagradzane przez jury najwyższymi miejscami. Warto też dodać, że najlepsze miniprzedsiębiorstwo w kraju, reprezentuje Polskę w finale europejskim.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia