PINEA Resort to kolejna wielka inwestycja w powiecie gryfickim [WIZUALIZACJE]

W nadmorskim Pobierowie powstaje resort PINEA: kompleks uzdrowiskowo-hotelowy trzech połączonych ze sobą budynków, w których znajdą się apartamenty wakacyjne oraz hotel sieci Hilton. Bogata oferta usług towarzyszących będzie dostępna przez cały rok.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest doświadczona firma STRABAG. Właśnie ruszyły pierwsze prace. Zakładany termin ukończenia pierwszego budynku to lato 2021, a planowany termin zakończenia całego kompleksu to II kwartał 2022.

Położone tuż przy plaży budynki będą połączone podziemnym przejściem i specjalnie zaprojektowanymi zielonymi dziedzińcami oraz uzupełniającą się, całoroczną ofertą usługową.

W inwestycji PINEA znajdzie się kompleks saun i basenów, siłownia, restauracje, bary, kameralne butiki oraz salon SPA renomowanej marki La Perla. W jednym z budynków planowane są apartamenty typu condo pod zarządem doświadczonego operatora, oferującego szeroką gamę usług fizjoterapeutycznych i okołomedycznych. Dysponujący spektakularnym widokiem na Bałtyk otwarty basen na dachu hotelu Hilton ma szansę stać się jedną z atrakcji tej części wybrzeża.

„Wybór Pobierowa na lokalizację resortu PINEA podyktowany był urokiem miejscowości i jej niezwykłymi walorami klimatycznymi. Okoliczne plaże mają najwyższy poziom naturalnego jodu, a w powietrzu – które należy do najczystszych w Polsce – unosi się kojący zapach nadmorskich sosen.

Łagodny klimat jest korzystny dla rekonwalescentów oraz leczenia układów oddechowego i krążenia.

Do tego te wszystkie elementy oddziałują najsilniej poza sezonem letnim. Problemem nadmorskich miejscowości jest właśnie sezonowość – nam zależało na stworzeniu atrakcyjnej propozycji na cały rok, niezależnie od pogody” - mówi Anna Jabłońska, przedstawiciel Inwestora. „Nie bez znaczenia jest fakt, że Pobierowo jest wyjątkowo dobrze skomunikowane trasami szybkiego ruchu S3 i S6 z resztą kraju, a autostradą A6 z Niemcami. Do Świnoujścia przybijają promy ze Skandynawii, w niewielkiej odległości jest też lotnisko w Goleniowie”

W kompleksie znajdzie się 175 apartamentów o metrażach od 26 -100 m2, w 4 opcjach aranżacji wnętrz do wyboru, dostępnych w opcji pełnego wykończenia. Wszystkie apartamenty resortu PINEA są zorientowane na morze i posiadają własne tarasy. Zainteresowanym wynajmem inwestor oferuje usługę profesjonalnego zarządu nieruchomości.

Celem maksymalnego zachowania uzdrowiskowych walorów lokalizacji funkcje parkingowe zostały przeniesione pod ziemię, a zielone dziedzińce zostały zagospodarowane pod kątem wypoczynku na świeżym powietrzu. Projekt opracowania zielonych dziedzińców i małej architektury został powierzony Pawłowi Grobelnemu, uznanemu polskiemu projektantowi sztuki użytkowej.

Autorem projektu PINEA jest wielokrotnie nagradzane międzynarodowe biuro projektowe Chapman Taylor. Za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Inwestorem odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest belgijska firma Fenixco.

Więcej na www.pineapobierowo.pl

 

FENIXCO

Jest belgijskim deweloperem z siedzibą w Gandawie. Jest to firma rodzinna, od trzech pokoleń działająca na rynku nieruchomości. Spółka posiada wysoki i stabilny kapitał własny. Koncentruje się szczególnie na projektach wielomieszkaniowych segmentu premium, zlokalizowanych we Flandrii i samej Brukseli. Od ponad 15 lat Fenixco jest zaangażowane także w Polsce.

 

STRABAG w Polsce

Część europejskiego koncernu budowlanego, lider w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę inżynierską, oferuje wysokiej jakości materiały budowlane oraz posiada najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa i terminowa realizacja inwestycji na najwyższym poziomie i najwyższej jakości. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernu w Polsce i całej Europie. Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6500 pracowników, roczneobroty Grupy wynoszą ponad 4 mld PLN.

 

Biuro projektowe CHAPMAN TAYLOR

CHAPMAN TAYLOR oferuje pełen wachlarz profesjonalnych usług architektonicznych od projektowania koncepcyjnego i planowania przestrzennego poprzez pełną dokumentację budowlaną, przetargową, wykonawczą do nadzorów autorskich i inspekcji na budowie, dla wszystkich typów budynków. Ponadto oferuje usługi konsultingowe z zakresu strategii i planowania powierzchni komercyjnych. Silna międzynarodowa infrastruktura wielokrotnie nagradzanej firmy umożliwia ścisłą współpracę i wymianę doświadczeń z główną siedzibą w Londynie oraz 15 filiami na świecie.

 

Biuro projektowe ELD POLAND sp. z o.o.

Biuro architektoniczne ELD odpowiada za projekt aranżacji i wystroju wnętrz kompleksu PINEA. ELD to interdyscyplinarne biuro projektowe oferujące oprócz bogatego wachlarza usług projektowych, kompleksowe wsparcie dla inwestorów w całym przebiegu procesu inwestycyjnego. ELD współtworzy międzynarodową grupę Perspective EEIG z ponad 260 architektami i konsultantami pracujących razem w Europie i na świecie.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia