Pomóżmy Szymkowi wyleczyć wzrok. Trwa zbiórka...

4-letni Szymek z Kukania ma poważną wadę wzroku. Chłopiec cierpi na zeza zbieżnego i krótkowzroczność. Konieczne są pieniądze na operację, która pozwoli dziecku wrócić do zdrowia.

Szymek Musiał z Kukania (gm. Gryfice) cierpi na poważną wadę wzroku (zez zbieżny). Prawe oko ma kąt 17 stopni, a lewe 14 stopni. U chłopca występuje też krótkowzroczność OP-3, OL-2,25. Dodatkowo, dziecko ma też afazję mowy.

Do tej pory Szymek miał leczonego zeza za pomocą okularów i terapii oka, która polegała na zaklejaniu oka codziennie na 4 godziny. Dotychczasowe leczenie nie przyniosło jednak efektu. Szansą na wyleczenie jest operacja.

Zabieg jest refundowany przez NFZ. Niestety, najbliższy wolny termin przypada dopiero za 4 lata. Prywatnie chłopiec może zostać zoperowany już w marcu. Cena samego zabiegu to ponad 3 tys. zł. Do tego dochodzą koszty dojazdów i dalszego leczenia dziecka, związanego również z innym schorzeniem.

Niestety, rodzice Szymka nie są w stanie sami pokonać bariery finansowej związanej z walką o zdrowie ich synka. Do tej pory ratowali się szybkimi kredytami, lecz na dłuższą metę dalej się tak nie da.

Osoby, które chciałyby pomóc Szymkowi mogą wpłacać datki na zrzutce Operacja oczka dla Szymka. 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia