Roman Kargul o historii Gryfic. Zaproszenie do gryfickiej biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaprasza na spotkanie autorskie połączone z promocją książki Romana Kargula. Wieczór autorski odbędzie się już w piątek 31 styczania br. Wstęp wolny.

Monografia „Greifenberg in Pommern – Gryfice. 750 lat historii miasta” autorstwa Romana Kargula, zawiera podstawową wiedzę o historii miasta od pojawienia się pierwszych śladów osadnictwa i gospodarowania aż po czasy współczesne, kończąc jej historię na roku 2010. Książka jest podsumowaniem wielu lat pracy autora i stanowi jedna z najlepszych pozycji na rynku prezentujących tak obszernie i dokładnie dzieje miasta nad Regą.

Spotkanie z Romanem Kargulem odbędzie się w piątek, 31 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach o godz. 18.00 Wstęp wolny.

Kim jest autor?
Roman Andrzej Kargul jest nauczycielem historii w Szkole Podstawowej nr 3 im. WOPK w Gryficach od 2 stycznia 1990 roku. Stopień awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego uzyskał 9 grudnia 2004 roku. Według karty oceny pracy z dnia 17 maja 2007 roku posiada ocenę wyróżniającą. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Humanistycznego, Instytutu Historii. Organizator, współorganizator i inicjator wielu przedsięwzięć na rzecz klasy, szkoły i oświaty gryfickiej.

W latach 1997-2007 współpracował z wieloma wydawnictwami prasowymi, tj.: „Gminą Pomorską”, „7 Dni Gryfic”, „7 Dni Wybrzeża”, „Dwutygodnikiem Gryfickim”, „Gazetą Gryficką” oraz w latach 1996-1998 i w 2013 r., z lokalnym Radiem Fala (później Radiem PLUS) Gryfice, gdzie publikował i realizował audycje o charakterze publicystyczno-społecznym i historycznym. Od 2006 roku związany jest z projektem polskojęzycznej edycji Wikipedii, w której publikuje materiały o tematyce historycznej.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia