S6 na ostatniej prostej. Otwarcie drugiej jezdni Nowogard - Płoty już wkrótce

W sierpniu oddano do użytku jedną jezdnię nowego szlaku S6 od Nowogardu do Płotów. Drugą częścią trasy kierowcy pojadą jeszcze w październiku. 

Kierowcy na obecną chwilę mogą już korzystać z 58,5 km dwujezdniowej S6 łączącej Szczecin z Kołobrzegiem. Jeszcze w tym miesiącu otwarta będzie całość drogi - czyli 130 km. Jest to jeden z największych projektów drogowych o wartości niemal 4 mld złotych.

20 września otwarty został odcinek od Płotów do Kołobrzegu, w sierpniu jedna jezdnia nowego szlaku od Nowogardu do Płotów, a w maju tego roku pierwszy fragment od Goleniowa do Nowogardu. Jeszcze w tym miesiącu kierowcy pojadą drugą częścią drogi Nowogard - Płoty. 

W październiku trasa S6 wydłuży się też o kolejne odcinki między Kołobrzegiem a Koszalinem, wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Umożliwi to spięcie S6 w funkcjonalną całość. Na odcinku Ustronie Morskie - Koszalin jeszcze przez najbliższe tygodnie będą wykonywane prace wykończeniowe, w szczególności poza jezdniami drogi ekspresowej.

Nowa S6 skróci czas przejazdu ze Szczecina do Koszalina o około 40 minut. 
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia