Sukces młodego pływaka na zawodach w Koszalinie

12-letni Janek Wędziński zaliczył udany start podczas I edycji zawodów Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w pływaniu. W dwóch konkurencjach gryficzanin zajął piąte i dziewiąte miejsce. 

I edycja zawodów Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w pływaniu odbyła się w miniony wtorek, 29 października w Koszalinie. W imprezie uczestniczyło 285 zawodników w tym młody 12-letni Janek Wędziński z Gryfic.

Podczas wtorkowych zawodów Janek uzyskał bardzo dobre wyniki, pokonując dystans 50 m stylem motylkowym w czasie 36,96 sek. i zajął 5 miejsce. Tak wysoki wynik zapewnił naszemu pływakowi najwyższą III klasę sportową w kategorii chłopców w wieku do 12 lat.

Z kolei podczas konkurencji pływania na 100 m stylem zmiennym nasz zawodnik osiągnął czas 1:26;54 sek. uzyskując tym samym 9 lokatę. 

To nie jedyne osiągnięcia w pływaniu, jakie na swoim „koncie” ma 12-latek z Gryfic. W ubiegłym tygodniu podczas zawodów w Kołobrzegu Janek przepłynął dystans 50 m stylem dowolnym w czasie 32,62 sek., zdobywając również III klasę sportową na tym dystansie.

Janek na co dzień trenuje pod okiem pana Mariusza Mikulskiego. Ciężka praca i niezliczona ilość przepłyniętych długości basenu gryfickiej pływalni przekładają się na jego sportowe osiągnięcia. Jak sam twierdzi skromnie, robi to, co lubi, bo to jego hobby, a nam pozostaje tylko pogratulować Jankowi i życzyć dalszych wspaniałych sukcesów w pływaniu.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia