Szpital w Gryficach ma nowy tomograf komputerowy 

Od dziś, pacjenci korzystający z usług gryfickiego szpitala będą jeszcze lepiej diagnozowani. Wszystko dzięki nowemu, 128-warstwowemu tomografowi komputerowemu, który znajduje się w świeżo wyremontowanej pracowni TK. Kupno tomografu oraz remont i wyposażenie pomieszczeń wyniosło prawie 3,3 mln złotych.

W gryfickim szpitalu otwarto uroczyście nową pracownię TK, a wraz z nią oddano do użytku najnowocześniejszy tomograf komputerowy. Na wyposażenie pomieszczeń pracowni w meble, a przede wszystkim na zakup wysokiej klasy aparatury medycznej, gryficki szpital wielospecjalistyczny z własnych środków przeznaczył 3 mln 270 tys. zł. Z tego 3 mln 200 tys. zł wyniósł zakup tomografu, a 70 tys. zł remont pracowni wraz z jej wyposażeniem.

W uroczystym otwarciu nowej pracowni uczestniczyli samorządowcy powiatu gryfickiego ze starostą Kazimierzem Saciem oraz przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Gołuchowskim, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł oraz burmistrz Trzebiatowa Józef Domański, pracownicy szpitala z dyrektorem placówki mgr Piotrem Sołtysińskim oraz członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

Nowa pracownia wyposażona jest w 128-warstwowy tomograf komputerowy. Dzięki niemu skróci się czas badania, jeszcze dokładniejszy będzie jego obraz, a także zmniejszy się dawka promieniowania, jakiej pacjent poddawany jest podczas diagnostyki. Nowoczesny TK posłuży m.in. do przeprowadzania badań serca, tętnic wieńcowych, otyłości klinicznej czy chorób onkologicznych.

Poprzedni tomograf komputerowy służył pacjentom przez 12 lat. Nowy, jak mówi dyrektor gryfickiego szpitala, jest przede wszystkim dużo bardziej nowoczesny i bezpieczniejszy. – Poprzedni tomograf był już bardzo wysłużony, był zaledwie 16 – rzędowy, a więc miał kilkakrotnie niższą jakość. Ten jest dużo dokładniejszy, dzięki czemu daje dużo dokładniejsze obrazy – mówi w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 mgr Piotr Sołtysiński dyr gryfickiego szpitala.

Każdego roku w szpitalu przy ulicy Niechorskiej w Gryficach wykonuje się około 8 tys. tomografii komputerowych. Od stycznia do sierpnia br. placówka wraz z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Resku przyjął już ponad 20 tys. pacjentów.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia