Uprzątnęli zapomniane nagrobki 

W ramach harcerskiej akcji „Znicz” harcerze i zuchy ze Związku Drużyn ZHP „Rega”, na kilku cmentarzach w powiecie gryfickim, sprzątali zaniedbane i opuszczone groby. 

W tygodniu poprzedzającym Wszystkich Świętych, harcerze i zuchy z Gryfic, Karnic, Cerkwicy oraz Brojc podczas swoich zbiórek odwiedzili lokalne nekropolie. Młodzi ludzie sprzątali stare i zaniedbane nagrobki. 

- Są takie stałe miejsca, o które nikt nie dba. Nasza akcja to doskonała okazja do pełnienia służby i uporządkowania ich przed nadchodzącymi świętami. Nasi harcerze i zuchy widzą, że to, co robią przynosi efekty - kiedyś było tak, że sprzątając nagrobki, widzieliśmy, że nikt się nimi w ciągu roku nie opiekował. Teraz, miło zauważyć, że jednak osoby sprzątające groby swoich najbliższych angażują się również w uporządkowanie najbliższej okolicy. Do tego zachęcamy wszystkich wybierających się na groby - sprzątając groby swoich najbliższych, warto rozejrzeć się również wokół - mówi hm. Paweł Kamiński, komendant Związku Drużyn ZHP „Rega”.

Wspólne sprzątanie odbyło się w ramach corocznej harcerskiej akcji „Znicz". 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia