Ważą się losy Artura Łąckiego. Przegrywa... 20 głosami!

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wynik głosowania z obwodowych komisji wyborczych z okręgu nr 41. Niektórzy mogą być już pewni swojego mandatu w sejmie, innych np. Artura Łąckiego  dzieli kilkadziesiąt głosów.

W naszym okręgu (41.-przyp. red.) mamy 12 mandatów. W tej chwili wyborczy tort dzieli się następująco: 4 mandaty PiS, 4 mandaty KO, 1 mandat Lewica, 1 mandat PSL. 1 mandat wciąż do zgarnięcia.

Na podstawie wyniku z 93% obwodowych komisji wyborczych należy spodziewać się, że mandat otrzymają Marek Gróbarczyk (ponad 54 tysiące głosów), Leszek Dobrzyński (ponad 13 tysięcy), Michał Jach i Artur Szałabawka (obaj nieco ponad 11 tysięcy). Jeżeli Prawu i Sprawiedliwości przypadnie piąty mandat, to otrzyma go prawdopodobnie Krzysztof Zaremba, który minimalnie wyprzedza Rafała Muchę.

Z kolei w Koalicji Obywatelskiej mandaty rozkładają się w takiej kolejności. Sławomir Nitras (73 tysiące głosów), Arkadiusz Marchewka (prawie 30 tysięcy), Magdalena Filiks (13,7 tys.) oraz Grzegorz Napieralski (blisko 11 tysięcy). Jeżeli Koalicja Obywatelska zdobędzie piąty mandat, to dostanie go albo Artur Łącki (5524 głosy), albo Norbert Obrycki (5544 głosy). Różnica między kandydatami to zaledwie… 20 głosów.

Do sejmu swoich kandydatów wprowadzi Lewica i PSL-Koalicja Polska. To drugie ugrupowanie nie ma swojego posła w Zachodniopomorskiem od 1993 r. Jarosław Rzepa, jedynka PSL, zdobył ponad 12 tysięcy głosów. Z ramienia Lewicy do sejmu wejdzie Dariusz Wieczorek, który otrzymał niemal 24 tysiące głosów.

Wciąż czekamy na dane ze Świnoujścia, które mają zostać podane w ciągu kilku godzin. Wówczas dowiemy się kto otrzyma 12 i 13 mandat w naszym okręgu. Może go dostać PiS, KO, Lewica lub Konfederacja.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia