Wędkarze rozegrali zawody i zakończyli sezon

Ponad czterdziestu wędkarzy z Koła Wędkarskiego "Amur" w Płotach wzięło udział w Jesiennych Towarzyskich Zawodach Spławikowych. Był to już ostatni w tym roku turniej, którego zwycięzca w ciągu kilku godzin złowił ponad 12 kilogramów ryb.

W ostatnią niedzielę października na kanale „Liwia Łuża” w Niechorzu rozegrane zostały Jesienne Towarzyskie Zawody Spławikowe Koła PZW nr 38 „Amur” Płoty. Były to ostatnie w tym roku zawody kończące sezon 2019 roku. W imprezie udział wzięło 42 wędkarzy należących koła. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych tj.: Seniorzy, seniorzy 65+, oraz juniorzy.

- Tym razem ryby brały dość słabo, choć zdarzały się ładne płocie, krą-pie, a niekiedy pojedyncze leszcze niestety niektórzy nie mieli szczęścia w losowaniu stanowisk i na ich wędkach meldowały się tylko małe Jazgarze. Zwycięzca zawodów przedstawił komisji wagowej ponad 12 kg ryb złapanych w ciągu 4 godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem. W kategorii seniorów zwyciężył Piotrowski Michał z wynikiem-12800 pkt. Drugie miejsce zdobył Wojciech Bęś -10340 pkt, podium uzupełnił Piotr Bęś-7760 pkt. W kategorii Senior 65+ zwyciężył Nowicki Jerzy z wynikiem 6900 pkt, a wśród juniorów najlepszy był Nowak Adrian -1980 pkt - informuje płotowskie Koło Wędkarskie "Amur".

Po zawodach nastąpiło wręczenie nagród, pucharów, upominków oraz pamiątkowych statuetek przygotowanych za wkład w prace koła w 2019 roku. Podsumowano i wyłoniono najlepszego zawodnika w Klasyfikacji Pucharowej sezonu 2019. Na strudzonych czterogodzinną rywalizacją czekało ciasto, pyszną grochówką, chleb ze smalczykiem domowej roboty te smaczne potrawy przygotowane zostały przez Panią Katarzynę Zinkiewicz, Kazubek Ewę oraz Kazubek Halinę, które w debiucie gotowania na tak dużą skalę spisały się znakomicie- serdeczne dzięki!!!. Podziękowania należy złożyć sponsorom zawodów: Panu Waldemarowi Poprzeczce, Krzysztofowi Pers, Arturowi Sobala. A także wszystkim osobom zaangażowanym w prace koła przez cały sezon.

Osoby wyróżnione statuetkami za wkład w pracę koła w sezonie 2019: Henryk Bobrowski, Przedaszek Norbert, Zinkiewicz Sławomir, Wyborski Jerzy, Michałowski Szymon, Białek Roman, Bęś Piotr, Sobala Artur, Piotrowski Michał, Przybysławski Paweł, Mikołajczyk Zdzisław, Zieliński Zygmunt, Gręda Marcin, Żurek Artur, Dąbrowski Jarosław, Zinkiewicz Katarzyna, Pokonieczny Daniel.

Serdeczne podziękowania należą się również wielu innym osobom, które wspierały nasze działania, a nie zostały tu wymienione, za wszystko dziękujemy i liczymy na współpracę w przyszłym sezonie.