WOŚP WSPIERA TAKŻE SZPITAL W GRYFICACH

Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się 25. jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na przestrzeni ponad dwóch dekad Orkiestra Jurka Owsiaka kupowała, a następnie przekazywała sprzęt medyczny do szpitali w całej Polsce. Również do szpitala w Gryficach.

15 stycznia br. WOŚP wystartuje już po raz 25. Tym razem Orkiestra zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. I jak co roku ludzie dobrej woli będą przekazywać pieniądze oraz brać udział w licytacjach, aby wspomóc Orkiestrę Jurka Owsiaka. Zakupiony za zebrane środki sprzęt trafi do szpitali, gdzie tak jak w Gryficach, będzie służył pacjentom.

Szpital w Gryficach od WOŚP otrzymał sprzęt medyczny sześciokrotnie. W 2007 roku na oddział ortopedyczny Orkiestra zakupiła piłę oscylacyjną, napęd ortopedyczny + wyposażenie oraz kasetkę sterylizacyjną na 3 napędy systemem 6. W 2008 urządzenia medyczne w postaci stacji dokującej + wyposażenia oraz dwóch pomp strzykawkowych typu AGILIA, przekazane zostały na oddział ortopedyczno – urazowy. Rok później sprzęt zakupiony przez WOŚP dostarczony został na oddział laryngologiczny. Były to nasofiberoskop oraz zestaw endoskopowy sztywny + wyposażenie. W 2010 roku, a później w 2014 roku inne urządzenia medyczne trafiły na oddział neonatologiczny. Za pierwszym razem było to urządzenie do screeningowego badania słuchu, a następnie ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania. Wartość wszystkich urządzeń to około 370 tysięcy złotych.
Z kolei w 2016 roku Orkiestra Jerzego Owsiaka podarowała sprzęt medyczny o wartości prawie 490 tysięcy złotych. Tym razem urządzenia w postaci 70 kompletów łóżek elektroniczne sterowanych wraz z szafkami i po jednym podnośniku elektrycznym i fotelu kąpielowym trafiły do należącego do SPZZOZ w Gryficach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczemu w Zamiejscowym Oddziale w Resku.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia