Grzegorz Olejniczak: „Chcę być lepszy niż Józef Domański”

2024-02-28 11:00
Karol Szumny
2024-02-28 11:00

- Chcę być lepszy niż Józef Domański, chcę być najlepszy. Mam większe doświadczenie w pracy samorządowej i jestem młodszy. To też pewnie wiąże się z tym, że mogę być bardziej energiczny – mówił we wtorkowym STUDIU SUPERPORTALU Grzegorz Olejniczak, kandydat na burmistrza Trzebiatowa. Gość Tomasza Krupeckiego podsumował też ostatnie lata w roli wiceburmistrza oraz zapowiedział, jakie inwestycje zostaną wykonane, jeśli wygra wybory.

Grzegorz Olejniczak

Gościem STUDIA SUPERPORTALU był Grzegorz Olejniczak – kandydat na burmistrza Trzebiatowa i obecny wiceburmistrz tej gminy; KWW Powiat i Gmina Jedna Rodzina.

Na początku programu Grzegorz Olejniczak mówił o kulisach swojej decyzji dotyczącej udziału w wyborach.

- Podjęliśmy tę decyzję wspólnie, razem z obecnym burmistrzem Józefem Domańskim, który zdecydował, że jednak nie będzie kandydował w kolejnych wyborach. W związku z tym zdecydowałem, że po szesnastu latach bycia wiceburmistrzem wystartuję na burmistrza Trzebiatowa – mówił wtorkowy gość Studia.

Wiceburmistrz Trzebiatowa odniósł się również do opinii, że jest „niewybieralny”.

- Nie słyszałem o tym. Oddam głos mieszkańcom, bo jest to jedyny słuszny wybór – odpowiedział Grzegorz Olejniczak. Jak dodał, słyszy nieraz o tym, że jest nieco „spokojny i wycofany”, ale jak stwierdził – taka jest jego rola. Wiceburmistrz powiedział także, że inne opinie dotyczące jego startu to „nareszcie”.

Grzegorz Olejniczak został też zapytany o to, jak minęły ostatnie lata i czy jest dumny ze swojej pracy.

- Jestem zadowolony ze swojej pracy oraz całego zespołu. Przy możliwościach, jakie były, udało nam się osiągnąć naprawdę wiele – mówił wiceburmistrz Trzebiatowa.

Następnie wtorkowy gość STUDIA SUPERPORTALU mówił o swoich kontrkandydatach. Apelował o spokojną kampanię. Jak stwierdził, trudno ocenić, kto ma szansę na najlepszy wynik w wyborach.

Grzegorz Olejniczak podkreślił też, że nie należy do żadnej partii politycznej i chętnie rozmawia z każdym parlamentarzystą.

Kandydat na burmistrza Trzebiatowa zapowiedział, jakie inwestycje będą realizowane w przypadku wygranej.

- Będziemy kontynuować na pewno to, co zostało rozpoczęte. Na przykład przebudowa młyna czy uzbrojenie Osiedla Kołobrzeskiego w kanalizację sanitarną i wodociągową […]. Na pewno będziemy chcieli przebudować centrum miasta, po to by nadać mu zupełnie inny charakter. Planujemy też rewitalizację Parku Miejskiego czy remont murów obronnych […] – wymieniał Grzegorz Olejniczak.

- Na pewno będę chciał zmienić sposób zarządzania gminą – mówił wiceburmistrz, odnosząc się do pytania dotyczącego Józefa Domańskiego. – Chcę być lepszy niż Józef Domański, chcę być najlepszy. Mam większe doświadczenie w pracy samorządowej i jestem młodszy. To też pewnie wiąże się z tym, że mogę być bardziej energiczny – argumentował.

Grzegorz Olejniczak został także zapytany o to, jak przyciągnąć turystów do gminy Trzebiatów.

- Jestem przekonany, że w najbliższej kadencji przyjdzie czas na to, żeby i Mrzeżyno, i Rogowo zostało bardziej dostrzeżone przez samorząd i żeby pojawiły się tam większe inwestycje. Część projektów zostało już wykonanych. Na przykład w Rogowie przebudowa ulic wewnętrznych włącznie z sieciami kanalizacyjnymi. W Mrzeżynie myślimy o rozbudowie Portu Morskiego na marinę. Powinien stać się on bardziej turystyczny – zaznaczył gość Studia.

Wiceburmistrz mówił też o drodze w Robach i o pracy radnych powiatowych.

- Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę Powiatowi, że coś należy tam zrobić. Dlatego uważam, że żeby skutecznie wprowadzać w życie elementy z mojego programu wyborczego, powinienem mieć wpływ na wybór radnych do Powiatu. Dlatego też, mój komitet składa się zarówno z kandydatów do Rady Miejskiej, jak i do Rady Powiatu – powiedział Grzegorz Olejniczak.

Na zakończenie wiceburmistrz Trzebiatowa mówił o swoim komitecie wyborczym. Zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawi kandydatów na radnych.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU z Grzegorzem Olejniczakiem (kliknij tutaj)

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!