Informacje z Przychodni MIL-MED

2024-06-20 19:02
Redakcja
2024-06-20 19:02

Jednym z podmiotów leczniczych świadczących usługi podstawowej opieki zdrowotnej finansowanej przez NFZ w Gryficach jest Przychodnia Rodzinna MIL-MED.

Przychodnia swoje świadczenia medyczne realizuje w dwóch budynkach przy ul. Ks. Ruta 8 i ul. Dworcowej 21/1. Budynki przeszły niedawno gruntowne remonty. Główny profil medyczny to świadczenia lekarzy rodzinnych oraz  pielęgniarek i położnych rodzinnych.

Dla pacjentów będących w najtrudniejszej sytuacji zdrowotnej Przychodnia uzupełnia swoje świadczenia o pielęgniarską długoterminową opiekę domową oraz Hospicjum domowe.

Do codziennego zabezpieczenia procesów leczenia pacjentów podmiot leczniczy MIL-MED. posiada własne ambulanse medyczne i samochody osobowe.

Od stycznia swoją ofertę medyczną z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej poszerzono o tzw. opiekę koordynowaną w zakresie diabetologii pod kierunkiem dr Elżbiety Goljat.

ZOZ MIL-MED zatrudnia dietetyka Klaudię Stańczak. W gabinecie można uzyskać porady dietetyczne, a także określić swój tzw. „wiek metaboliczny”, który można wykorzystać motywująco do nowych wysiłków prozdrowotnych. 

W Przychodni MIL-MED fachowy poziom opieki medycznej kobietom zapewnia położna mgr Iwona Sosnowska. Przychodnia przygotowuje się do organizowania zajęć skierowanych do kobiet, które spodziewają się dziecka. W cyklu planowanych szkoleń grupowych i indywidualnych przewiduje się udział położnej, lekarzy, fizjoterapeuty, dietetyka i psychologa.

Zgłoszenia imienne Pań do tych zajęć można składać telefonicznie kom. 780 127 777.  

Przychodnia MIL-MED wkłada wiele wysiłku w realizację zadań profilaktycznych, szczepień oraz nakładów na właściwe diagnozowanie pacjentów.

W budynku przy ul. Dworcowej 21/1 uruchomiono własną Pracownię USG. Badania wykonuje dr Małgorzata Rachwalska – radiolog. 

Informacji odnośnie badań USG udziela mgr piel. Sylwia Bojar, tel. 91 384 68 55 oraz kom. 780 128 888. 

W Przychodni Rodzinnej MIL-MED. przykładowa cena badania USG brzucha wynosi 180 zł. 

Te wybrane informacje zostały uzyskane od Administracji Przychodni MIL-MED w Gryficach

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!