IX edycja Konkursu Wiedzy o Płotach

2024-03-26 8:03
Redakcja
2024-03-26 8:03

Miesiąc marzec na Pomorzu Zachodnim jest okazją do uczczenia kolejnej 79. rocznicy przynależności tych ziem do państwa polskiego. W Płotach tę rocznicę obchodzimy 5 marca.

ZDJĘCIE 1 z 13

Z tego powodu już po raz dziewiąty w bieżącym miesiącu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Płotach na lekcjach historii poznawali przeszłość "Naszej Małej Ojczyzny". Oglądaliśmy film dokumentalny przedstawiający historię miasta w XIX i XX wieku. Poznaliśmy ciekawe dzieje obydwu płotowskich zamków. Uczniowie koła historycznego odwiedzili Stary Zamek. Obejrzeli wiele zdjęć oraz eksponatów tam zgromadzonych przez dyrektora Biblioteki Miejskiej Andrzeja Sybidło. Przyswajaliśmy wiadomości z dostępnych stron internetowych i książki „Płoty – dzieje miasta”. Na podstawie tak nabytej wiedzy, wszyscy uczniowie klas IV - VIII pisali test eliminacyjny złożony z 20 pytań, o dziejach miasta i gminy Płoty. Tylko najlepsi uczniowie z każdej klasy awansowali do finału szkolnego, który odbył się w poniedziałek 25 marca.

W finale konkursu wszyscy uczniowie odpowiadali ustnie na dowolnie przez siebie wybrane pytania z banku pytań. Były również pytania do slajdów przedstawiających zabytki, pomniki i nie istniejące już zakłady pracy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury z Rady Samorządu Uczniowskiego.

Najlepsi uczniowie wykazali się szeroką wiedzą o dziejach miasta i okolic. Do ostatniej rundy decydowały się losy naszego konkursu.

Poniżej podajemy wyniki:

  1. Antoni Andrzejewski klasa  VI A -  11 pkt/na 12
  2. Antoni Spagarino klasa  IV A  -  8 pkt
  3. Kalina Kobyłko klasa  V A - 7 pkt
  4. Oliwier Haraszczuk  klasa  V B  -   5 pkt
  5. Amelia Żurek  klasa VII B  -  5  pkt
  6. Alan Wańcowicz  klasa VIII A - 5 pkt
  7. Zofia Walukiewicz klasa IV B  -   4 pkt
  8. Kamila Janasiak  klasa VII A  - 3 pkt

Wszyscy uczestnicy otrzymali  słodycze ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Pana Ryszarda Malińskiego, oceny celujące z historii oraz dyplomy i widokówki przedstawiające zabytki miasta. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konkursu, a uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy.

Józef Andrzejewski

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!