Jak skutecznie się odchudzać? Jaką rolę mogą pełnić tabletki na odchudzanie?

2023-08-16 9:17
Artykuł partnera
2023-08-16 9:17

Odchudzanie nie może być oparte na stosowaniu diety cud czy eliminacji podstawowych składników pokarmowych. Wyłączenie pewnych produktów z diety może wspomóc funkcjonowanie organizmu i chudnięcie w przypadku stwierdzenia alergii, jak np. alergii na gluten. Ważne jest także wyeliminowanie cukrów prostych, ale nie węglowodanów złożonych. Jak skutecznie się odchudzać i jaką rolę mogą pełnić tabletki na odchudzanie?

Zbilansowana dieta wspomagana przez suplementy  

Przede wszystkim skuteczne chudnięcie jest możliwe przy zachowaniu deficytu kalorycznego. Oznacza to spożywanie mniejszej ilości kalorii niż wynosi zapotrzebowanie dobowe. Jednocześnie ów deficyt nie powinien być zbyt duży, bo w przypadku odstępstwa od diety bardzo szybko można doprowadzić do efektu jojo. Uważa się, że optymalny deficyt powinien wynosić nie więcej niż 300-400 kcal. Zatem w przypadku zapotrzebowania ok. 2000 kcal należy przyjmować 1600 kcal. Jednocześnie nie wystarczy deficyt, bo spożywane posiłki powinny być zbilansowane i należy całkowicie wyeliminować fast food czy nawet produkty garmażeryjne. Najlepiej spożywać produkty gotowane bądź duszone, natomiast unikać smażonych, zwłaszcza na głębokim tłuszczu. Zamiast po smażone dania, lepiej sięgnąć po świeże sałatki z oliwą z oliwek czy sosem winegret. Ważne jest przyjmowanie zdrowych tłuszczy, czyli produktów zawierających kwasy Omega-3 i Omega-6, ale i zdrowych węglowodanów, czyli węglowodanów złożonych. Trzeba maksymalnie ograniczyć spożycie cukrów prostych, czyli białego, ale i brązowego cukru czy produktów dosładzanych. Dieta może być wspomagana przez tabletki na odchudzanie o zbilansowanym, naturalnym składzie, które wspierają metabolizm.            

Składniki tabletek odchudzających - po które preparaty warto sięgać? 

Najbardziej skuteczne tabletki na odchudzanie to te o naturalnym, zbilansowanym składzie. W połączeniu z odpowiednią dietą, a także ćwiczeniami mogą wspomóc zdrowe odchudzanie. Można sięgnąć po tabletki na odchudzanie bez recepty zawierające w swoim składzie błonnik, jeśli brakuje go w diecie. Sprawdzą się tabletki i suplementy wspomagające odchudzanie z rozpuszczalnym błonnikiem z łusek nasion babki jajowatej, który dodatkowo wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Warto sięgnąć po zieloną czy czerwoną herbatę czy preparaty zawierające guaranę, które przyspieszają lipolizę.      

Rola aktywności fizycznej w skutecznym odchudzaniu  

Bezpieczne tabletki na odchudzanie to takie, które stosowane są racjonalnie, według zalecanych dawek. Nie można zapominać jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna. Trzeba ją stopniowo zwiększać zaczynając od coraz dłuższych spacerów, a kończąc na marszobiegach czy biegach. Można też jeździć na rowerze czy pływać. Każdy trening aerobowy dobrze się sprawdza i pomaga tracić kilogramy i centymetry w pasie czy udach.     

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jagoda

odpowiedz
16.08.2023 12:51

Myślę, że przy odchudzaniu woda też odrywa dużą rolę. Takie dwa trzy litry cisowianki dziennie u mnie to minimum. Zapycha troche żołądek i nie mam zachcianek a do tego też ułatwia trawienie

Olek

odpowiedz
19.08.2023 13:50

Przyciski PO . Pomogą w głodzie 🤣