Jak spędziliśmy święta okiem służb?

2024-04-03 15:29
Karol Szumny
2024-04-03 15:29

Za nami Święta Wielkanocne. Nasz reporter rozmawiał z przedstawicielami poszczególnych służb ratunkowych. Jak minęły święta ich okiem i ile zanotowano interwencji?

zdj. ilustracyjne // archiwum

Pogotowie ratunkowe

Jak przekazała nam Natalia Dorochowicz, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie, podczas weekendu świątecznego zespoły ratownictwa medycznego na terenie powiatu gryfickiego odnotowały łącznie 56 wyjazdów.

W tym czasie medycznych czynności ratunkowych dokonywano najczęściej w przypadkach: zawału mięśnia sercowego, zaostrzenia chorób układu krążenia, zaburzeń neurologicznych, zaburzeń zachowania, bólu brzucha, awantur domowych, pobić.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w gryfickim szpitalu

Jak poinformował Łukasz Szyntor, rzecznik prasowy szpitala SPZZOZ w Gryficach, sytuacja na szpitalnym oddziale ratunkowym podczas Świąt Wielkanocnych nie odbiegała od typowego dyżuru dobowego w SOR.

Straż pożarna

Jak przekazał kpt. Łukasz Góralski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gryficach, od soboty do poniedziałku na terenie powiatu gryfickiego odnotowano 12 zdarzeń. Były to m.in. pożary nieużytków, poszukiwania osób zaginionych, a także pomoc pogotowiu czy policji.

Policja – Wydział Ruchu Drogowego

Jak poinformował podkom. Zbigniew Frąckiewicz, rzecznik prasowy KPP w Gryficach, w okresie od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego odnotowano trzy kolizje (tak jak w ubiegłym roku), ujawniono jednego nietrzeźwego kierującego (w ubiegłym roku trzech) oraz jednego kierowcę, który kierował pojazdem mimo orzeczonego zakazu (w ubiegłym roku trzy przypadki). Odnotowano też jednego kierowcę, który jechał bez wymaganych uprawnień (podobnie jak w ubiegłym roku). Policjanci ujawnili również piętnaście przekroczeń dopuszczalnej prędkości (w ubiegłym roku: trzydzieści trzy przypadki). Nie było wypadków drogowych (tak jak rok temu).

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!