Jaki regał do pokoju wybrać? Poznaj sprawdzone wskazówki!

2023-09-28 17:07
Karol Szumny
2023-09-28 17:07

Chociaż tradycyjne biblioteczki z regałami nie straciły na swojej atrakcyjności, to w nowoczesnych, często niewielkich i ciasnych wnętrzach, wymagają zastosowania przemyślanych rozwiązań. Wybór odpowiedniego regału na książki, który będzie nie tylko ozdobą, ale też skutecznie wykorzysta dostępną przestrzeń, stanowi wyzwanie nie tylko dla miłośników literatury. Jak znaleźć idealny regał do pokoju, który spełni twoje oczekiwania? Na te i inne pytania, odpowiadamy w artykule.

Regały pokojowe powinny pasować do rodzaju pomieszczenia

Podczas poszukiwań odpowiedniego regału, warto określić planowany sposób przeznaczenia tego mebla. Lokalizacja ma tutaj ogromne znaczenie dla jego funkcjonalności i dostosowania do potrzeb użytkownika. Jeżeli dysponujesz dużą przestrzenią, np. w domowym gabinecie, masz wiele opcji i możliwości do wyboru. Warto wówczas rozważyć regał do pokoju przyścienny, częściowo zabudowany. Ograniczenie dostępu do dolnych półek przy pomocy drzwiczek, pozwoli ci przechowywać dokumenty czy inne osobiste przedmioty poza zasięgiem wzroku gości.

Salon to popularne miejsce na domową biblioteczkę. W tym przypadku otwarty regał przyścienny jest doskonałym wyborem, ponieważ w praktyczny sposób wykorzystuje dostępną przestrzeń i nie stanowi przeszkody w codziennym funkcjonowaniu domowników. Warto zaznaczyć, że tego typu mebel nie jest odpowiedni wyłącznie dla małych pomieszczeń, w których brakuje miejsca do przechowywania. 

W większych pomieszczeniach dwustronny regał przyścienny może spełniać funkcję ścianki działowej, dzieląc wnętrze na mniejsze strefy funkcjonalne. Przykład? Z pomocą regału możesz oddzielić sypialnię od części służącej do dziennego wypoczynku, a nawet wygospodarować dodatkowy kącik na jadalnię czy domowe biuro. 

Jak wybrać regał do pokoju na czasopisma czy na mapy?

Przed rozpoczęciem organizacji przestrzeni powinieneś dokładnie poznać swoje potrzeby i preferencje. Czy planujesz umieścić na półkach regałów pokojowych wyłącznie książki, czy może tylko czasopisma, dokumenty lub mapy? W zależności od rodzaju przechowywanych materiałów warto rozważyć różne opcje, które obecnie są dostępne na rynku.

Jeżeli twoim głównym celem jest gromadzenie książek, to tradycyjny regał z równoległymi półkami może być dla ciebie bardzo odpowiednią opcją. Takie rozwiązanie pozwala na estetyczne i uporządkowane rozmieszczenie różnej wielkości publikacji, znacznie ułatwiając dostęp do nich. A gdy twoja kolekcja skupia się na czasopismach, koniecznie uwagę na półki wyposażone w dodatkowe pochyłe przegrody. Dzięki nim można zachować porządek w ulubionych periodykach, unikając nieporządku na półkach.

Natomiast miłośnikom kartografii zaleca się szafki z dużymi szufladami o większej powierzchni. Takie rozwiązanie umożliwi ci przechowywanie i organizację map w sposób wygodny i bezpieczny. Jeżeli zaś jesteś melomanem, koniecznie rozważ zakup regałów pokojowych specjalnie przeznaczonych do przechowywania płyt winylowych. W takich meblach znajdziesz odpowiednie przegródki, a także inne przemyślane rozwiązania, które pomogą w utrzymaniu porządku w swojej kolekcji muzycznej.

Zainwestuj wyłącznie w wysokiej jakości regał

Nie sposób bagatelizować znaczenia wszelkich parametrów technicznych podczas wyboru mebli, zarówno tych sypialnianych, jak i takich, które przeznaczono do przechowywania. Podczas zakupu regału do pokoju z NOVODOM, koniecznie zwróć swoją uwagę na jego wysokość i szerokość. Są to kluczowe informacje do odpowiedniego dostosowania tego mebla do metrażu danego pomieszczenia. Również głębokość regału może zdecydować o tym, czy będzie on pasował do twoich książek, czasopism albo płyt winylowych. 

Już teraz zachęcamy cię do zakupu odpowiedniego regału do jednego ze pomieszczeń w twoim domu. Mamy nadzieję, że będziesz bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Powodzenia podczas zakupów!

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!