Jedni kochają, drudzy nienawidzą. Królowa nauk – matematyka!

2024-03-14 14:46
Karol Szumny
2024-03-14 14:46

Przedwczoraj obchodziliśmy Dzień Matematyki, a dziś Dzień Liczby Pi. W Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie uczczono ten dzień Akademią Matematyczną, podczas której uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą w tej dziedzinie, a także ułożyć na czas kostkę Rubika.

ZDJĘCIE 1 z 3

12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki. 14 marca przypada Dzień Liczby Pi. Dlatego też, dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie zorganizowano Akademią Matematyczną. Chętni uczniowie mogli wykazać się w układaniu kostki Rubika na czas, a także wziąć udział w turnieju matematycznym „Jeden z dziesięciu”.

Zwycięzcą pierwszego z tych konkursów został Adam Janiszewski, który ułożył kostkę Rubika w 12 sekund!

- Czuję się bardzo dobrze z tą wygraną. Trenuję układanie kostki Rubika od 2021 roku. Zwykle układam trochę szybciej, ale dziś trochę się stresowałem. Fajnie, że udało się wygrać – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Adam Janiszewski.

O królowej nauki rozmawialiśmy również z nauczycielką matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie – Anną Zawadą.

- Matematyka to dla mnie rozwijanie pasji, ale przede wszystkim chęć rozwoju u uczniów umiejętności matematycznych, żeby tę matematykę lubili, bawili się z nią i żeby była dla nich po prostu zabawą – mówi Anna Zawada.

- Matematyka jest bardzo przydatna. Wykorzystujemy ją w życiu codziennym. Umiejętności matematyczne są bardzo ważne. Matematyka jest z nami na każdym kroku i wszędzie można ją wykorzystać – zaznacza.

Liczba Pi jest stałą matematyczną wyrażającą stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. Jako pierwszy jej właściwości i znaczenie w matematyce badał w III w. p.n.e. Archimedes. Najpowszechniejszy zapis Liczby Pi to 3,14 – stąd dzisiejsze jej święto, w 14 marca.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!