Jeździli autostopem, by dostać się do miasta. Wreszcie nadejdą wyczekiwane zmiany

2022-08-16 17:45
Karol Szumny
2022-08-16 17:45

Powiat Gryficki otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych. Oznacza to, że już wkrótce ruszy linia autobusowa między powiatem gryfickim a kołobrzeskim. Przypomnijmy, że mieszkańcy miejscowości takich jak Gosław czy Gołańcz Pomorska mieli kłopot z dotarciem do Kołobrzegu, gdyż jeden z głównych przewoźników zrezygnował z usług transportu na tamtej trasie.

Dla mieszkańców tutejszych miejscowości łapanie „stopa” było ostatnią deską ratunku.

Dużo ułatwień czeka już niebawem mieszkańców gminy Trzebiatów. Wkrótce wrócą połączenia autobusowe do Kołobrzegu. Do tej pory mieszkańcy z Paliczyna, Gosławia czy Gołańczy Pomorskiej, którzy chcieli dostać się autobusem do Kołobrzegu, musieli najpierw dojechać do Trzebiatowa, by następnie pojechać do celu i tak inną trasą.

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach jeden z tutejszych przewoźników świadczył usługi na trasie Trzebiatów-Kołobrzeg (przez Gołańcz Pom.), jednak z niej zrezygnował, zostawiając mieszkańców bez możliwości transportu.

- Już prawie rok męczymy się i jeździmy stopem, bo obecnie nie ma czym. Wcześniejszy przewoźnik tłumaczył się, że nie ma pracowników, dlatego linia została zawieszona. W Gołańczy nie ma sklepu, więc musimy jeździć do Trzebiatowa po zakupy. Podobnie do lekarza. Tylko czym? My naprawdę nie oczekujemy dużo. Wystarczyłby nawet jeden autobus, a nie ma żadnego opowiada pani Beata – mieszkanka Gołańczy Pomorskiej.

Linia autobusowa, która wkrótce powstanie, obejmie miejscowości takie jak:
Pobierowo – Pustkowo – Trzęsacz – Rewal – Niechorze – Pogorzelica – Skalno – Konarzewo – Rogozina – Zapolice – Sadlno – Trzebiatów – Paliczyno – Gosław – Gołańcz Pomorska – Bogusławiec – Błotnica – Zieleniewo – Kołobrzeg.

Dofinansowanie dla Powiatu Gryfickiego wyniosło 148,824,00 zł. Łączna długość trasy to 117 kilometrów.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

16.08.2022 19:34

Może by tak jeszcze postarać się o dofinansowanie na trasie Trzebiatów Kamień Pomorski.

jarek

odpowiedz
16.08.2022 19:41

po co miescowosci nadmorskie? Nie zwiekszy to kosztu obslugi linii?

Wioleta

odpowiedz
16.08.2022 20:21

Może ktoś się też zainteresuje że takie wioski jak jasiel i ościęcin też w wakacje i kazda przerwę od szkoły sa odciente od miasta autobus podmiejski jeździ tylko do kolomacia i swieszewa

Xyz

odpowiedz
16.08.2022 19:55

A czy będzie dojazd do Drzonowa

stąd

odpowiedz
17.08.2022 16:17

WOŚP dostał od PKS Gryfice. Dał coś na te kursy?