JP Medica - prywatna opieka medyczna dla pracowników

2023-12-16 9:46
Artykuł partnera
2023-12-16 9:46

Firma, która oferuje swoim pracownikom abonamenty medyczne zyskuje na atrakcyjności. Kandydaci na rozmaite stanowiska zwracają uwagę na tego rodzaju dodatkowe świadczenia, o ile są naprawdę dobrą propozycją.

Dlaczego Polacy leczą się prywatnie?

Coraz więcej mówi się o tym, by dbać o swoje zdrowie, robić regularne badania profilaktyczne, zgłaszać się do specjalistów, gdy pojawią się pierwsze niepokojące objawy. Teoria teorią, a w praktyce, wiele osób udaje się do lekarza dopiero wtedy, gdy coraz trudniej jest im funkcjonować. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, ale trzeba przyznać, że procedura, która czeka na pacjenta w ramach państwowej opieki zdrowotnej, jest mocno złożona. Najpierw musi mieć on szczęście, by dodzwonić się do poradni, odsłuchać kilka "odstresowujących" melodyjek i próśb o uzbrojenie się w cierpliwość. Potem staje przed decyzją, czy dotrwa ze swoim problemem zdrowotnym do wyznaczonego terminu wizyty, czy jednak konieczna będzie wizyta prywatna, której koszt, wraz z badaniami może być naprawdę wysoki. Jeżeli pacjent uzna, że poczeka na wizytę państwową, bardzo często odbywa się ona w godzinach pracy, co wymaga wzięcia dnia wolnego, odebrania nadgodzin lub innej formy porozumienia z pracodawcą i współpracownikami. Potem już tylko kolejka na korytarzu przed gabinetem. Kto choruje, ten wie, że warto zabrać ze sobą przekąskę, coś do picia i książkę lub krzyżówki. Jeżeli trafi się kompetentny lekarz, mamy sukces. Jeżeli jednak wybór padł na specjalistę, który miał najszybciej wolny termin, może być różnie, ale trzeba mieć na uwadze, że zmiana lekarza wymaga ponownego uzyskania skierowania z POZ i wszczęcia całej powyższej procedury od początku.

Pakiety prywatnej opieki medycznej - najbardziej pożądany benefit

Najskuteczniejszym rozwiązaniem wszystkich powyższych trudności, z którymi spotykamy się podczas leczenia w ramach NFZ, jest posiadanie abonamentu na prywatne usługi medyczne. To obecnie jeden z najchętniej wybieranych benefitów pracowniczych. Cenią go sobie zarówno pracodawcy, jak i ich podwładni. Z czego to wynika?

Pracodawca buduje dzięki takiemu dodatkowi pozytywny obraz swojej firmy, ale też sam zyska na tym, jeśli osoby u niego zatrudnione, będą mogły zadbać o siebie. Pracownicy z kolei uważają, że to świadczenie, z którego faktycznie skorzystają i działa znacznie bardziej kusząco w ofercie pracy niż np. owocowe czwartki czy comiesięczne vouchery do kina. Posiadacze abonamentu prywatnej opieki medycznej zyskują poczucie bezpieczeństwa w razie pogorszenia stanu zdrowia, które może się przytrafić każdemu.

Korzyści z prywatnej opieki zdrowotnej dla pracowników

Niezależnie od profilu działalności firmy, zdrowie pracowników zwykle przekłada się bezpośrednio na ich dostępność oraz jakość wykonywanych obowiązków. Osoby zmagające się z pewnymi dolegliwościami mogą być rozkojarzone, niezbyt dokładne, czasem korzystają z L4, zwalniają się na badania i wizyty, które wypadają w czasie ich godzin pracy. Długie oczekiwanie na termin konsultacji u specjalisty z kolei może się wiązać z pogłębieniem problemu zdrowotnego i wynikającą z tego dłuższą niedyspozycją.

Pracownicy doceniają pakiety medyczne

Każdy z nas korzysta z opieki medycznej lub chociaż ma świadomość tego, że nieoczekiwanie może się taka potrzeba pojawić. Chyba każdemu zależy wówczas na tym, by na wizytę u lekarza nie trzeba było czekać miesiącami, a potem, by odbyła się ona odpowiednich warunkach, z poszanowaniem godności oraz odpowiednią ilością czasu na przedstawienie sytuacji. Abonamenty medyczne dostępne w firmach są coraz popularniejszym benefitem. Nawet jeśli pracownik musi co miesiąc wnieść określoną opłatę, nie jest ona wysoka, szczególnie że najtańsze pakiety zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Krótkie kolejki do lekarzy specjalistów i wysoka jakość usług

Prywatne gabinety lekarskie to przede wszystkim sprawny system zapisów. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w raporcie Barometr WHC 2022 pod koniec listopada czas oczekiwania na wizytę u poszczególnych specjalistów wahał się od kilku dni do 11 miesięcy.* W praktyce zdarzają się jednak nawet znacznie dłuższe terminy liczone w latach. Do tego należy doliczyć czas na badania, gdzie niektóre z nich również wymagają uzbrojenia się w cierpliwość i stanięcia w długiej kolejce.

Czas oczekiwania na prywatną wizytę u specjalisty to z reguły od jednego do kilkunastu dni. Co więcej, przychodząc w umówiony terminie, można się spodziewać względnie szybkiego załatwienia sprawy. Jeżeli lekarz sumiennie podchodzi do swoich obowiązków i poświęca pacjentom tyle czasu, ile wymaga ich sytuacja, pod prywatnym gabinetem również mogą się zdarzyć kolejki, lecz nie są one tak długie.

Co istotne, prywatne gabinety lekarskie to także zwykle wykwalifikowani specjaliści oraz wysokiej klasy sprzęty, które ułatwiają diagnostykę i przyspieszają ją, a także umożliwiają przeprowadzanie drobnych zabiegów.

JP Medica - nowy wymiar opieki medycznej

Jeżeli szukasz abonamentów medycznych dla swoich pracowników, zależy ci na dużej różnorodności pakietów i wysokim poziomie usług, zapoznaj się z ofertą JP Medica na stronie: jpmedica.com. To opcja, która mocno różni się od swojej konkurencji. Wiele firm oferuje wizyty w obrębie placówek jednej sieci, co daje niewielki wybór lekarzy specjalistów, a także mniejszą elastyczność w doborze pasującego terminu wizyty.

JP Medica współpracuje z licznymi poradniami i gabinetami prywatnymi, dzięki czemu pacjenci mogą wybrać lekarza, który cieszy się świetnymi opiniami oraz przyjmuje w przystępnych godzinach. Bardzo duża liczba placówek partnerskich ułatwia także szansę korzystania ze świadczeń medycznych z dala od domu, czyli np. na urlopie lub służbowym wyjeździe.

Pacjenci mający umowę z JP Medica mogą umawiać nie tylko wizyty stacjonarne, ale także telefoniczne i online. Te ostatnie świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy trzeba wypisać receptę, skierowanie, zwolnienie lub omówić wyniki badań. Zapewniają oszczędność czasu oraz paliwa na dojazd i opłatę za miejsce parkingowe.

Świadczenia w ramach opieki JP Medica

Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług, pacjenci objęci umową, mogą w zależności od posiadanego abonamentu, nie tylko udać się na konsultację ze specjalistą, wykonać szereg badań diagnostycznych, laboratoryjnych i obrazowych, ale również zamówić wizytę domową oraz transport medyczny, o ile ma się on odbyć na terenie Polski.

Istnieje także możliwość nieodpłatnego skorzystania z pomocy doraźnej w nagłych przypadkach, takich, z którymi zwykle kierujemy się na SOR np. urazy kostno-stawowe, skaleczenia. W zakresie rozszerzonych abonamentów znajdują się bowiem zabiegi ambulatoryjne.

Obok długiej listy lekarzy specjalistów, pacjenci mogą korzystać także z terapii psychologicznej, psychiatrycznej i stomatologicznej.

Portal Pacjenta - internetowy dostęp do usług zdrowotnych

Aby jeszcze bardziej usprawnić funkcjonowanie prywatnej opieki medycznej, w JP Medica każdy pacjent może korzystać ze swojego konta internetowego. Znajdzie tam nie tylko najważniejsze informacje dotyczące zakresu usług w ramach posiadanego abonamentu, listę placówek współpracujących, ale również swoje e-recepty, e-skierowania i historię wizyt, a wśród nich zalecenia lekarskie oraz postawione diagnozy.

Portal umożliwia także niezwykle komfortowe umawianie wizyt i bezpłatne przekładanie ich lub odwoływanie. Nie trzeba wychodzić z domu ani cierpliwiej czekać na połączenie z obsługą rejestracji.

Pakiety opieki medycznej dla pracowników i ich rodzin

W ramach abonamentu w JP Medica abonament mogą mieć zarówno pracownicy, jak również ich najbliżsi. W ofercie znajdują się:

  • abonament partnerski, w ramach którego, za dodatkową opłatą pracownik może objąć opieką zdrowotną swoją "drugą połowę",
  • abonament rodzinny, do którego można dopisać partnera i 2 dzieci do ukończenia przez nie 26 roku życia.

Szansa na zapewnienie najbliższym wysokiej jakości usług medycznych to również ogromny plus dla pracodawcy. Dzięki temu rodzice nie muszą zwalniać się z pracy, by udać się ze swoją pociechą do lekarza. Być może uda im się umówić wizytę w najkorzystniejszych dla siebie godzinach lub zrealizować teleporadę.

Zapewnienie pracownikom prywatnej opieki medycznej to dziś jeden ze znaczących elementów strategii rozwoju firmy. Przekłada się na realny poziom satysfakcji osób zatrudnionych i stanowi o pewnego rodzaju prestiżu pracodawcy, zwiększając jego konkurencyjność na rynku. Z uwagi na fakt, że JP Medica stawia na dużą elastyczność, każdy przedsiębiorca może się kontaktować z opiekunem biznesowym, który pomoże dopasować ofertę do potrzeb jego pracowników.

* file:///C:/Users/DeLL/Downloads/BAROMETR_WHC_2022_-_POLACY_W_KOLEJKACH.pdf

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kos

odpowiedz
27.11.2023 14:21

To po co walimy forsę całymi latami na NFZ.

Romek

27.11.2023 14:21

Do kos . Bo nas okradają tak jak w ZUS. Praca do śmierci a renta jak urwie ci głowę.

Zenek

odpowiedz
27.11.2023 11:43

Oddajcie mi na konto moje ponad 25 letnie składki to będę się leczyć a nie za moje pieniądze leczy się nierobów 🤬