Kapłani odwiedzą nasze domy? Sprawdzamy, jak będzie wyglądać tegoroczna kolęda

2023-12-26 10:39
Karol Szumny
2023-12-26 10:39

Okres poświąteczny to między innymi czas, w którym kapłani odwiedzają swoich parafian w celu pobłogosławienia ich domu na nadchodzący nowy rok. Sprawdzamy, jak będzie wyglądać kolęda w naszym powiecie.

W ubiegłych latach wszystko było uzależnione od sytuacji chorobowej, która wówczas panowała. W tym roku władze kościelne nie wydały żadnych zaleceń. Mimo to, część parafii zdecydowała o kontynuowaniu praktyki z ubiegłego roku.

Tak będzie na przykład w parafii pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Do końca miesiąca trwają zapisy na kolędę. Wówczas kapłan odwiedzi chętne rodziny i pobłogosławi ich dom. Początek kolędy 29 grudnia.

Również Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Gryficach zdecydowała się na ubiegłoroczną formę kolędy. Jak poinformowano, tegoroczna kolęda odbędzie się w formie modlitwy rodzin w kościele. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w mszy św. i otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Zostanie również poświęcona woda i zostaną wręczone książeczki pt. „Poradnik w cierpieniu”. Nabożeństwa w intencji rodzin rozpoczną się 27 grudnia i potrwają do połowy stycznia.

Nie brakuje jednak powrotu do tradycyjnej formy kolędy. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach poinformowała, że od nowego roku planuje rozpocząć tradycyjne wizyty kolędowe u parafian. Przekazano, że szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.

Podobnie będzie w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach. Tradycyjna wizyta duszpasterska rozpocznie się 28 grudnia. Zapowiedziano też, że każdego dnia o godz. 7:00 odprawiana będzie msza św. w intencjach rodziny, które danego dnia są odwiedzane.

Tak samo w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 27 grudnia i potrwa do pierwszych dni lutego. Z kolei w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Karnicach tegoroczna kolęda nie odbędzie się.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!